1234567


Langkawi - czy warto zobaczyć?

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Malezji
Marnuję Czas
Posty: 3
Rejestracja: 13 sie 2018 11:07
Lokalizacja: Łódź i Warmia

Langkawi - czy warto zobaczyć?

Nieprzeczytany post autor: Marnuję Czas » 26 sie 2018 20:54

Jedną z największych naszych atrakcji podczas podróży na Langkawi było zwiedzanie wyspy na stopa! Jak dowiedzieliśmy się od dziewczyn z Malezji łapanie stopa w Azji wcale nie jest popularne i przychodzi to raczej ciężko. Na szczęście nam się poszczęściło i to już za pierwszym razem! Razem z parą sióstr zwiedziliśmy malezyjską wyspę Langkawi.

Obrazek

Atrakcje Langkawi – co warto zobaczyć na Langkawi?
Co zobaczyc na LangkawiLangkawi nie należy do wielkich wysp, tak więc wystarczy kilka dni, aby zobaczyć wszystko co najważniejsze i nie żałować. Dolecieliśmy tam bezpośrednio z Tajlandii za około 150 złotych od osoby, aby stamtąd bezpośrednio wrócić do Singapuru, co kosztowało około 200 złotych, mając zaledwie podręczne bagaże (mieliśmy tego sporo, ale na szczęście nikogo to za bardzo nie obchodziło :D) . Terminal był bardzo niewielki i zaraz przy wyjściu z niego odebraliśmy darmowe wskazówki, mapy i wpisaliśmy się na listę gości! (A co z RODO?! :O )

Sky Bridge i Sky Cab na Langkawi
Most Langkawi atrakcja
Na pierwszym miejscu wśród atrakcji na wyspie umieściłbym dwie rzeczy, ale w zasadzie, aby dostać się na jedną trzeba skorzystać z pierwszej! Docieramy do prawdopodobnie najpopularniejszego miejsca tutaj. Szybko ruszyliśmy do kasy, aby kupić bilety na Sky Cab i pojechać w góry! Cena za osobę to około 30 RM, czyli mniej więcej 27 złotych. Przez chwilę mieliśmy lekkie zawahanie widząc olbrzymią kolejkę, która ruszała się bardzo powoli. Na pierwszy rzut oka – poczekamy jakaś godzinę. Szczęśliwie dla nas, po kilku minutach ktoś z obsługi szukał pary (prawdopodobnie większość wybierało się tam całymi rodzinami i nie chcieli być rozdzielani, a gondole były 6-osobowe). A może zapytał nas, bo wyglądaliśmy dosyć egzotycznie jak na tamte klimaty? W każdym razie to nieważne, bo właśnie jedziemy!
Cable Cab Langawki Malezja

...


Przypadkiem wzięliśmy islamski hotel… w Ramadan…
hotel adya langkawiNasz hotel bym bardzo przyjemny, jednak miał kilka wad. Jedną z nich było to, że w takich hotelach baseny dla kobiet i mężczyzn są oddzielne. Nie mogliśmy więc wspólnie spędzić czasu w basenie, na szczęście dookoła były piękne plaże, więc nie była to taka wielka strata. W naszym hotelu był również zakaz sprzedaży i picia alkoholu. Nie mogliśmy więc zamówić do jedzenia nawet wina! Nie będę wspominał o modłach przez głośniki na korytarzach trwających niemal całą noc, które słyszane były w pokoju, bo i po co? Był jeden wielki plus tego wszystkiego! Podczas obiadu w restauracji byliśmy sami!


Więcej zdjęć i opisu na blogu https://marnujeczas.pl/2018/08/26/atrakcje-langkawi-malezja-azja-express/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Malezja”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości