1234567

Kuchnia japońska w Polsce

W tej sekcji opisujemy tradycyjne potrawy z różnych zakątków Azji

Re: Kuchnia japońska w Polsce

Nieprzeczytany postprzez poziomeczka » 09 paź 2015 15:45

jadłam tylko w trzech restauracjach Sushi, bo mój mąż lubi - mi jest obojętne - zjem bo zjem ale żebym się tym zachwycała to nie :) no i najbardziej mi smakowało w Galerii Krakowskiej w restauracji Sushi. W porównaniu do innych to mieli tam fajną obsługę - Pani wszytko powiedziała jak się te sosy łączy, że imbir służy do przegryzania żeby sobie smak wyrównać i zjeść inny kawałek sushi (zamówiliśmy zestaw gdzie było kilka rodzajów) więc spoko ;)

poziomeczka
Bywalec

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postprzez janekturysta » 07 kwi 2016 14:00

Ja osobiście uwielbiam Takoyaki, wam też polecam, chcę jednak zaznaczyć że bardzo ciężko dostać je w polsce, nawet w restauracjach z kuchnią azjatycką/japońską. Dlaczego? Otóż, ciężko znaleźć główny składnik a więc ośmiornicę. Za każdym razem gdy pytałem w hipermarketach czy w sklepach specjalizujących się w jedzeniu morskim, spotykało mnie zdziwienie obsługi.

janekturysta
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez iksmarek » 12 maja 2016 09:51

Ogólnie jak się raz spróbuje jakiegoś dobrego sushi w japonii to na Polskie odpowiedniki już ciężko patrzeć przychylnym okiem. W miarę ok sushi jadłem w Poznaniu w Starym Browarze (nie pamiętam nazwy). Na plus wystrój knajpy i niezły wybór specjałów.

iksmarek

Nieprzeczytany postprzez poziomeczka » 30 maja 2016 21:14

czytałam ostatnio, że ten sos wasabi w sushi, w oryginale w Japonii robi się z chrzanu japońskiego czyli wasabi, które jest bardzo ostre. A te zestawy sushi co można u nas kupić w supermarketach to mają napisane "wasabi" ale robią je ze zwykłego polskiego chrzanu! Nie byłam w Japonii ale ciekawi mnie jaka duża różnica jest między polskim chrzanem, a oryginalnym wasabi japońskim chrzanem? Czy można gdzieś w Polsce kupić, zestaw sushi z oryginalnym wasabi?

poziomeczka
Bywalec

Nieprzeczytany postprzez Wellness0 » 06 wrz 2016 14:28

Eh ciekawe czy kiedyś odważę się spróbować sushi :D :)

Wellness0
Podpora forum

• Otrzymał podziękowań: 2 razy

Nieprzeczytany postprzez hustawkanahawajach » 12 mar 2018 21:41

Wiecie może gdzie znajdę dobrą restauracje we Wrocławiu (oczywiście kuchnia japońska), ale nie chodzi mi o sushi tylko inne potrawy np. ramen

hustawkanahawajach
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez Mmer » 16 mar 2018 10:44

Niby tak ale jednak po pierwsze trzeba miec trochę drygu do gotowania. Po drugie trzeba przeznaczyć trochę kaski na ten zestaw początkowy. Sam chciałbym jeszcze zaznaczyć,ze sushi nie jest wcale najpopularniejszą potrafa w Japonii.

O wiele częśćiej jada się tam

ramen
makaron udon
czy onigiri

Mmer
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez immoral_c » 19 mar 2018 17:48

Moja ulubiona restauracja serwująca sushi to Sushi DO. Pierwszą restaurację mieli w galerii handlowej SFERA w Bielsku Białej. Teraz mam trochę bliżej. Swoje sushi serwują również w Katowicach.

immoral_c
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez marcinhall » 26 mar 2018 08:30

No nie wiem czy to sushi z barów i restauracji w Polsce tak samo smakuje jak oryginał w Japonii :D
Podejrzewam że z oryginałem polskie sushi łączy jedynie nazwa i zmoże zbliżone składniki. Po prostu jemy marketingowe danie symulujące prawdziwe sushi z Japonii. Zresztą tak samo jest np. z Kebabem, hot-dogami itp.
No cóż taki świat.

marcinhall
Aktywny użytkownik

• Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postprzez nokturno » 27 mar 2018 09:13

Restauracji czy barów azjatyckich w Polsce jest naprawdę sporo jednak mało, która oddaje prawdziwy smak azji - tak mi się przynajmniej wydaje gdyż nie było okazji polecieć. Aczkolwiek nazwijmy to "polskie sushi" :P jest bardzo dobre i polecam spróbować :)

nokturno
Nowicjusz

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg