1234567

Kuchnia Chińska/Wietnamska itp :D

W tej sekcji opisujemy tradycyjne potrawy z różnych zakątków Azji

Re: Kuchnia Chińska/Wietnamska itp :D

Nieprzeczytany postprzez Marghot » 20 lip 2015 14:07

Bardzo lubię kuchnię wietnamską. Niestety, podobnie jak chińskiej, nei udało mi się w PL znaleźć. To, co w naszym kraju można zjeść, jest zdecydowanie przygotowanie pod polskie podniebienia. I nie mam tu nas myśli dodawania peiczarek zamiast grzybów mun, ale po prostu stosowania innych przypraw, czy też w innych proporcjach.
Uwielbiam zupy azjatyckie zwłaszcza na śniadanie, ale znów bardziej rodem z Wietnamu niż Chin.

Marghot
Ekspert - podróżnik

• Podziękował : 2 razy
  • Otrzymał podziękowań: 23 razy

Nieprzeczytany postprzez smakosz » 28 kwi 2017 15:41

Polecam wszystkim wietnamską zupę PHO. Jest to tak jakby rosół tylko z przyprawami orientalnymi i makaronem ryżowym. Pycha!!!

smakosz

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postprzez magdanowak » 24 kwi 2018 13:22

Moim ulubionym daniem kuchni wietnamskiej są prawdopodobnie sajgonki, choć takie kupione, gotowe ze sklepu to nie mają dużo wspólnego z oryginalną kuchnią wietnamską, dlatego ja preferuję robić samemu sobie sajgonki z tego przepisu, jedynie co to nie robię kurczaka, bo wolę same sajgonki.

P.S. jak ktoś wie gdzie w okolicach Katowic jest jakaś dobra knajpa z kuchnią orientalną to poproszę lokalizacje na priv :D

magdanowak

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Poprzednia strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg