1234567

Kuchnia Afgańska

W tej sekcji opisujemy tradycyjne potrawy z różnych zakątków Azji

Kuchnia Afgańska

Nieprzeczytany postprzez zepsutykompas » 11 paź 2015 21:31

Na kolację szef kuchni poleca: ugotowane ziemniaki z chlebem, makaron z ziemniakami i chlebem lub dla bardziej wymagających ryż z ziemniakami i chlebem. Afgańczycy nie widzą nic dziwnego w takim połączeniu składników, dla mnie był to szok i na pewno zapamiętam te „oryginalne” posiłki.

Afgańskie jedzenie nie jest jednym z lepszych jakie miałam okazję spróbować. Na początku wszystko jest ciekawe i inne od tego co jemy w Polsce, ale po tygodniu wdziera się straszna monotonia. Z powodu wieloletnich konfliktów zbrojnych jakie miały miejsce w kraju większość pól uprawnych została zniszczona i rolnictwo podupadło. Składniki które były kiedyś dostępne dzisiaj jest niemożliwe ich znalezienie, żywność importuje się głównie z Iranu i Pakistanu.
Nan- płaski chleb wypiekany w piecu serwowany do każdego posiłku.
Palau- ryż ugotowany z rodzynkami i marchewką na sypko z dodatkiem mięsa oraz przypraw takich jak szafran czy kardamon.
Kebab- afgański kebab różni się od tych jakie możemy zjeść w fast foodach, tutaj jest to coś bardziej przypominające szaszłyk z cebulą i papryczkami.

zepsutykompas

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Kuchnia Afgańska

Nieprzeczytany postprzez joonek9 » 27 paź 2015 15:58

Ziemniaki z chlebem rzeczywiście nie wyglądają na wyszukane danie, co wskazuje, ze tamtejszej ludności się nie przelewa.

joonek9
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez INtoTheWild » 16 gru 2015 12:25

Gdzieś można znaleźć w Polsce afgańskie restauracje, albo chociaż potrawy??

INtoTheWild
Bywalec

Nieprzeczytany postprzez Marghot » 16 gru 2015 12:34

wbrew nazwie Alanya Kebab w Wawie serwuje mikro wybór dań afgańskich - styl fast food. Czy Kabul kebab wciąż w stolicy funkcjonuje?
Kiedyś było coś w Trójmieście, doniesiono mi, że knajpka nie istnieje, nie wiem czy to prawda. Też ni była typowo afgańskim miejscem

Marghot
Ekspert - podróżnik

• Podziękował : 2 razy
  • Otrzymał podziękowań: 23 razy

Nieprzeczytany postprzez dezerter » 04 lis 2016 16:38

Czy coś się zmieniło w temacie? Szukam jakiejś sprawdzonej afgańskiej knajpy w okolicach Wawy?

dezerter

Nieprzeczytany postprzez PedroAlvaro » 17 maja 2017 15:35

Sprawdzę to co poleciliście bo naprawdę bardzo chętnie zasmakowałbym w afgańskiej kuchni a nigdy jeszcze nie miałem okazji :)

PedroAlvaro