1234567

Kryzys w Grecji

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Grecji,które nie pasują do poniższych kategorii
mike
Często w podróży
Kontakt:

Re: Kryzys w Grecji

Nieprzeczytany post autor: mike » 06 sie 2013 21:27

jarek pisze:Czy obecny kryzys w Grecji nie przeszkadza w podróżowaniu i zwiedzaniu tego pieknego kraju?
A masz na myśli wyspy? Bo jeśli tak, to nie masz czym się martwić. Ewentualnie mogą wystąpić opóźnienia lotu, ale raczej niewielkie i zbyt często się to nie zdarza.
Jeśli chodzi o kontynent to mogą mieć miejsce jakieś strajki kolejarzy, kierowców itp. ale raczej bym się tym zbytnio nie przejmował, bo przy takich upałach to chyba nawet im się strajkować nie chce ;).

Awatar użytkownika
zakochanawgorach
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: zakochanawgorach » 10 lis 2014 13:21

zuziamarzec123 pisze:Poznałam w swoim życiu trochę Greków i po rozmowie z nimi doszłam do wniosku, że z kryzysu to oni szybko nie wyjdą. Totalnie nie rozumiem ich toku rozumowania. Zamiast wziąć się w garść to marudzą, że dla nich nie ma już żadnych szans. Oni wręcz uważają, że tak jak ich przodkowie spadł na nich teraz zły los i nic z tym nie da się zrobić.
Czyli mentalność mają bardzo podobną do Polaków :D

cornelamela
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: cornelamela » 30 cze 2015 17:07

Ciekawe jak się tam rozwinie sytuacja

mileczka87
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: mileczka87 » 30 cze 2015 21:34

Moim zdaniem wyjdą ze strefy euro, ogłoszą bankructwo i może nawet będzie to dla ogólnoświatowej jakaś ulga - oczywiście na początku będzie chaos, kryzys itd

Marghot
Ekspert - podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Marghot » 01 lip 2015 13:47

Grekom wydaje się, że oni są narodem najciężej pracującym w Europie. Podczas, gdy większość świata stawia na tym miejscu Niemców.
Wydaje mi się że Grecy są mocno przyzwyczajeni do wszelkich bonusów, dopłat i dodatków - dosłownie za wszystko. Dotyczy to zwłaszcza budżetówki.
My też mamy swoich wciąż "poszkodowanych" i oczekujących specjalnego traktowania ...
Osobiście nie wybieram Grecji, z obawy m.in. o strajki, które turyście mogą dać popalić i to niezależnie od tego, czy wypoczywasz na wyspie czy na kontynencie. Nie chciałabym musieć koczować na lotnisku z powodu opóźnień. 2 lata temu miałam jechać na Rodos, okazało sie na kilkanaście dni przed odlotem, ze hotel padł - właściciel ucierpiał na kryzysie i musiałam sobie innego lokalu szukać...nie było to fajne doświadczenie.

majeczka

Nieprzeczytany post autor: majeczka » 22 lip 2015 10:43

Zgadzam się, że trzeba uważać. Chociaż mówią, że relacje z Grecji (to co widzimy w telewizji) są też mocno przesadzone

Marghot
Ekspert - podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Marghot » 22 lip 2015 11:48

osoby wracające z Grecji informują, że na wyspach właściwie kryzys nie był/nie jest odczuwalny.
Zaopatrzenie w sklepach bez zastrzeżeń, obsług na dobrym poziomie, bankomaty wydawały pieniądze. Strajków nie było.
Osobiście wolę chyba jednak dmuchać na zimne.

a_gatka
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: a_gatka » 26 lip 2015 11:15

Nie odczuwało się. Jedyne co, to polski MSZ zalecał zabranie dodatkowo gotówki na wypadek przejściowych braków w bankomatach. Ale same pobyty odbywały się normalnie, bez przeszkód. Dużo paniki, a nic groźnego się nie działo. Siostra była i wróciła bardzo zadowolona z Krety.

Awatar użytkownika
Magda Kajzer
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Magda Kajzer » 27 lip 2015 14:08

Może faktycznie tak jets, że jest taniej, po to, żeby w ogóle ktoś zechciał przyjechać.
W sumie to nie wojna, można korzystać z okazji, byleby mieć kasę przy sobie, a nie na koncie :)
„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

Marghot
Ekspert - podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Marghot » 27 lip 2015 14:15

wiesz, tylko w przypadku np. braków w sklepie czy strajku pracowników transportu, gotówka w reku może nas nei uratować ;)

ale generalnie, jak piszesz mając gotówkę i opłacone świadczenia, pewnie można jechać. Last minute chyba wypadają korzystnie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Grecja ogólnie”