1234567


Kraków podstawowe informacje

Najpiękniejsze zabytki Krakowa
RadoM12
Mały podróżnik
Posty: 5
Rejestracja: 27 sty 2016 00:55
Lokalizacja: Radom

Re: Kraków podstawowe informacje

Nieprzeczytany post autor: RadoM12 » 27 sty 2016 01:05

Ja bym do tej listy dodał muzeum w Sukiennicach. Niesamowite wrażenie, zwłaszcza wielkości obrazów.

Awatar użytkownika
Zosiaa
Często w podróży
Posty: 23
Rejestracja: 01 mar 2016 14:48

Re: Kraków podstawowe informacje

Nieprzeczytany post autor: Zosiaa » 01 mar 2016 15:24

Witam, Kraków jest na prawdę pięknym miastem, lubię spacerować tymi uliczkami pośród kamienic.

kameliowa
Jestem w podróży
Posty: 72
Rejestracja: 22 maja 2015 15:12

Re: Kraków podstawowe informacje

Nieprzeczytany post autor: kameliowa » 19 sty 2017 17:40

Ostatnio będąc w Krakowie, pani przewodnik Ewa Gawryło polecała mi właśnie przejść się na kopiec Kościuszki a także były obóz pracy Liban. Mówiła coś jeszcze o fortach krakowskich m. in. św. Benadykta :)

Awatar użytkownika
kajko_
Mały podróżnik
Posty: 6
Rejestracja: 03 maja 2017 11:10

Re: Kraków podstawowe informacje

Nieprzeczytany post autor: kajko_ » 03 maja 2017 11:16

Kraków nocą... To jest to. :)

Awatar użytkownika
polarniczka
Jestem w podróży
Posty: 73
Rejestracja: 14 wrz 2012 11:39

Re: Kraków podstawowe informacje

Nieprzeczytany post autor: polarniczka » 03 paź 2017 13:47

Szczególnie warto jest się przejsć nocą po krakowskiej dzielnicy Kazimierz. Ma swój klimat. Poza tym dzielnica jest o wiele bardziej lubiana przez miejscowych niż turystów.
Ciekawe są również podziemia rynku w Krakowie. Szczególnie od czasu od kiedy zostały odremontowane i większa ich część została oddana turystom do obejrzenia.
Jeśli chcielibyście gdzies dobrze zjeść to polecam restaurację w Zamku w Przybyłowicach: chociazby ze względu na cudowne widoki, które się z niej roztaczają :)
Obrazek

HotelKudowa_pl
Często w podróży
Posty: 22
Rejestracja: 15 wrz 2017 08:15

Re: Kraków podstawowe informacje

Nieprzeczytany post autor: HotelKudowa_pl » 17 mar 2018 19:57

Kraków ma swój urok oraz klimat i tego absolutnie nie można mu odmówić, polecam zwiedzić wszystkie jego zabytki oraz zobaczyć jak prezentuje się oświetlony nocą, bo to także robi niesamowite wrażenie :)

Madzix3o5
Mały podróżnik
Posty: 5
Rejestracja: 12 mar 2018 12:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kraków podstawowe informacje

Nieprzeczytany post autor: Madzix3o5 » 19 mar 2018 10:06

Ja polecam wyjść trochę poza rynek i Kazimierz - atrakcje odwiedzane przez każdego turystę i udać np. na magiczne Podgórze, czy zakrzówek, który robi ogromne wrażenie. :)

Awatar użytkownika
na-szczyt.pl
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2018 15:53
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Kraków podstawowe informacje

Nieprzeczytany post autor: na-szczyt.pl » 19 mar 2018 11:53

mateK pisze:Dla chcących zobaczyć magiczne miejsca, polecę Kopce (Krakusa, Piłsudzkiego i Kościuszki) - szczególnie nocą oraz Zakrzówek wraz z otaczającym go parkiem. Magia ;-)
Dokładnie! Kopiec Kościuszki to unikatowe miejsce na mapie Krakowa, które podczas pobytu trzeba odwiedzić. Podobnie z Zakrzówkiem, w słoneczny dzień promienie słońca cudownie odbijają się od tafli wody - zapiera dech w piersiach.
Polecam (y)

Seba
Posty: 4
Rejestracja: 19 mar 2018 23:56

Re: Kraków podstawowe informacje

Nieprzeczytany post autor: Seba » 20 mar 2018 00:19

Madzix3o5 pisze:Ja polecam wyjść trochę poza rynek i Kazimierz - atrakcje odwiedzane przez każdego turystę i udać np. na magiczne Podgórze, czy zakrzówek, który robi ogromne wrażenie. :)
Nie sposób się nie zgodzić, że warto tak zrobić. Wchodząc na Kazimierz w sezonie turystycznym, okresie wakacyjnym niesamowicie zawiodłem się tym co zastałem na Kazimierzu. Nie polubiłem tego miejsca za bardzo. Natomiast sam rynek i atrakcje dookoła są naprawdę ciekawe - zwłaszcza nocą jest super klimat!

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Re: Kraków podstawowe informacje

Nieprzeczytany post autor: admin » 14 kwie 2018 15:01

Myślę że do tematu można również dodać jakąś ciekawą trasę, dzięki czemu szwendając się tu i tam można znaleźć coś ciekawego. Myslę że najbardziej popularna trasa powinna zaczynać od fortyfikacji miejskich z unikatowym Barbakanem z XVKolejnym ciekawym punktem może być dom Jana Matejki, usytuowanego niedaleko. Muzeum posiada ciekawą kolekcje obrazów, biuro artysty i wiele więcej do zobaczeniapodążając dalej dochodzimy do rynkuPodążając dalej dojdziemy do Kościoła Piotra i Pawła uchodzącego za najpiękniejszy kościół Barokowy w Krakowie. Nie zapomnijcie również o kościele Św Andrzeja. Wszystko to można zobaczyć w przeciągi kilku godzin spacerując po mieście.Jego budowę zainicjował polski kaznodzieja, jezuita i spowiednik króla Zygmunta III Wazy ksiądz Piotr Skarga. Duchowny był organizatorem pierwszego w Krakowie domu zakonnego Jezuitów przy kościele św. Barbary. Za jego namową król uruchomił w 1595 r. fundację, dzięki której na zakupionych nieruchomościach przy Grodzkiej rozpoczęto budowę kościoła, a następnie kolegium. Prace budowlane rozpoczął w 1597 r. Józef Britius (Giuseppe Brizio). Po modyfikacjach pierwotnego projektu kontynuowali je Giovanni Maria Bernardom i Giovanni Trevano. Ten ostatni rozpoczął w 1605 r. od częściowej rozbiórki ceglanych podpór kopuły, które zastąpił kamiennymi. Jest także autorem kamiennej fasadydy ozdobionej wnękami z figurami świętych jezuickich i herbem zakonu oraz portalu. Kościół postawiono na planie krzyża łacińskiego z kopułą na skrzyżowaniu nawy głównej i rzędem kaplic w nawach bocznych. Wnętrze kościoła ma skromny wystrój, którego głównym elementem jest dekoracja stiukowa kopuły, absydy prezbiterium oraz kapiteli pilastrów i filarów. W wyposażeniu kościoła zwracają uwagę: barokowy ołtarz główny, ambona i chór muzyczny. Z jednej strony kościół zamknięty XVIII-wiecznym ogrodzeniem z rzeźbami dwunastu apostołów.

W krypcie kościoła spoczywa ksiądz Piotr Skarga. Obecnie trwają prace budowlane, których celem jest utworzenie w kryptach Panteonu Narodowego. W części już przygotowanej znajdują się sarkofagi ze szczątkami Piotra Skargi, nagrobek biskupa Andrzeja Trzebnickiego i zmarłego w 2013 r. dramatopisarza
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zabytki Krakowa”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości