1234567


Klasztor w Sümela: historia wyryta w górach

W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.
Awatar użytkownika
Alex
I love traveling
Posty: 852
Rejestracja: 13 mar 2010 17:37

Klasztor w Sümela: historia wyryta w górach

Nieprzeczytany post autor: Alex » 28 lip 2019 09:36

Sezon letni w kurortach wypoczynkowych trwa w pełnym rozkwicie, a Instagram jest bogaty w zdjęcia z Çeşme, Bodrum i greckich wysp. Jeśli wszystko na czym Ci zależy to słońce, piasek i morze, jeśli chodzi o lato, ten artykuł nie jest dla Ciebie, jednak jest to dla tych, którzy chcą zobaczyć nowe miejsca i uczyć się podczas wakacji. Jestem osobą, która lubi odkrywać nowe miejsca i uczyć się czegoś nowego przy każdej okazji. Właśnie dlatego tym razem skierowałem się w stronę Morza Czarnego, miejsca, którego nigdy nie widziałem. Szczerze mówiąc, najbardziej ekscytującą częścią podróży była moja wizyta w znanym na całym świecie klasztorze Sümela w Trabzon.

W klasztorze znajdują się wczesnochrześcijańskie murale oraz malowidła ścienne.


Otwarte dla zwiedzających

Po szeroko zakrojonych i szczegółowych pracach renowacyjnych, które trwały około 3,5 roku, klasztor został ponownie otwarty dla zwiedzających około miesiąca temu. Do klasztoru położonego w dzielnicy Maćka w tym regionie dojazd samochodem z centrum miasta zajmuje około półtorej godziny. Wyjątkowa przyroda towarzyszy wzdłuż długiej, krętej drogi. Po jeździe trzeba będzie przejść pieszo do klasztoru Sümela, który został zbudowany na stromej skalnej ścianie u podnóża góry Mela, dominującej w dolinie Altındere. Po dotarciu do podnóża, idziemy po kamiennych schodach do miejsca, w którym znajduje się klasztor w drzewach. . Droga do klasztoru sprawia, że spacer jest bardzo łatwy. Na szczycie znajduje się duży taras.


Dwa piętra sześciopiętrowego klasztoru składają się z tarasów. Fundament klasztoru, wzniesiony przez wyrzeźbianie skał na terenie zalesionym o wysokości 300 m n.p.m., pochodzi z XIII wieku. Jednak plotki sugerują, że kiedyś istniał mały kościółek, w którym obecnie znajduje się klasztor w latach 365-395, który powoli przekształcano w klasztor, dodając nowe struktury. W rezultacie klasztor posiada 72 pokoje, a także jednostki usługowe, pensjonat, kuchnię i naturalne źródło.

Restauracja do końca 2020 r.

Z prawie zakończonymi renowacjami, różne obszary klasztoru są otwarte do zwiedzania.

Wewnątrz klasztoru znajduje się obszar mierzący około 400 metrów, do którego prowadzi wąska droga i schody oddalone od doliny o 100 stopni. Renowacja ma zostać zakończona do 2020 roku. Ponieważ tylko pierwszy etap został ukończony, mogliśmy jedynie zwiedzać taras i z daleka patrzeć na główny budynek z fascynującymi freskami. Można zapytać, czy warto zobaczyć go w trakcie renowacji. Mówię, że jest to absolutnie warte zachodu. Nikt nie bedzie żałował odbycia podróży. Miejsce to oferuje wspaniałą przyrodę i urokliwą atmosferę.

Wiecej o calej Turcji poczytacie w ponizszym temacie

http://podroze-forum.pl/turcja.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości