1234567

Kiedy kupić upragnione wakacje

  
W tej sekcji umieszczamy archiwalne tematy naszego forum.

Kiedy kupić upragnione wakacje

Nieprzeczytany postprzez admin » 15 lut 2018 13:52

Na podaje portal interia na przełomie listopada i grudnia biura podróży zaczynają promować wyjazdy w ofertach first minute. Wakacje zorganizowane w ten sposób to oszczędność nawet 40 proc. Trzeba jednak uważać, by taka oferta gwarantowała niezmienność ceny od momentu zakupu do chwili wyjazdu. Jak rozsądnie korzystać z ofert turystycznych?

Wycieczki first minute to kupno w okazyjnej cenie wyjazdu z dużym wyprzedzeniem czasowym. Z kolei urlop wykupiony w ostatniej chwili u touroperatora również niesie za sobą finansowe korzyści. Którą opcję wybrać?

Biura podróży wprowadzając nowy katalog na nadchodzący sezon, sprzedają swoje wycieczki w atrakcyjnych cenach. I mają o co walczyć, gdyż średnio 1,7- 2 mln Polaków planuje urlop z tak dużym wyprzedzeniem.

- Najczęściej promocja rozpoczyna się w listopadzie-grudniu. Wówczas można wykupić wczasy za kwotę mniejszą nawet o 40 proc. - mówi Marko Brinkmann z internetowego biura podróży Tripsta.pl. - Im bliżej sezonu, tym cena jest wyższa- dodaje.

Dodatkową zaletą takich podróży jest fakt, że pośrednicy często do ofert dołączają bonusy, najchętniej w postaci fakultatywnych wycieczek. Co więcej, atutem jest także ogromny wybór terminów i hoteli. To duże udogodnienie dla turystów, którzy mają specjalne wymagania, np. szukają pensjonatu z atrakcjami dla dzieci lub rodzinnymi pokojami. W pełni sezonu natomiast, wybór już nie jest już aż tak duży.

Decydując się na skorzystanie z takiej opcji, należy zwrócić uwagę na to, czy oferta zawiera gwarancję niezmienności ceny. - To ważne, ponieważ jeśli w umowie nie ma zawartej takiej klauzuli, koszt wycieczki może ulec zmianie O cenie wówczas może zadecydować zmiana kursu walut, wzrost kosztów transportu, podatków, opłat lotniskowych - dodaje. Po tych dopłatach może się okazać, że za taka wycieczka wcale nie kosztuje aż tak mało.
Jak to działa?

Decydując się jesienią na wycieczkę latem klienci przeważnie muszą zapłacić na początku 20-30 proc. całej sumy. Resztę należy z reguły uiścić na 30 dni przed wyjazdem. Takie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Zaletą jest fakt, że w czasie oczekiwania na wyjazd, można w ciągu kilku miesięcy uzbierać całą sumę i nie wpłacać jednorazowo kwoty. Poza tym, nietrudno dostać w pracy urlop, kiedy pracodawca zostanie o nim poinformowany z tak dużym wyprzedzeniem. Dodatkowo, łatwiej znaleźć kogoś do opieki nad domem na czas nieobecności.

Wadę takiego urlopu z pewnością stanowi fakt, że w ciągu np. 8 miesięcy, kiedy turysta oczekuje na wyjazd, może wydarzyć się coś niespodziewanego, co uniemożliwi podróż. Warto sprawdzić, czy oferta zawiera ubezpieczenie od rezygnacji.
Last minute, czyli na ostatnią chwilę

Ci, którzy nie lubią planować urlopu z takim wyprzedzeniem lub tacy, którym został jeszcze niewykorzystany wakacyjny budżet, z pewnością docenią zalety ofert last minute. To wycieczki, na które zostały ostatnie wolne miejsca. Biura podróży, by mieć komplet w samolocie, hotelu czy autokarze wyprzedają wczasy po okazyjnych cenach, w dodatku często w opcji all inclusive. Taka wycieczka jest tańsza, ale pełnowartościowa. Klient ma prawo korzystać z całej palety usług, tak samo jak turysta, który wykupił ofertę wcześniej. Czasami zdarza się jednak tak, że biura podróży odbierają nabywcom ofert last minute prawo do reklamacji. Takie działanie jest bezprawne i warto o nim poinformować rzecznika Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Trzeba też zwrócić uwagę na to, czy rzeczywiście taka oferta jest w promocyjnej cenie. Często to wabik na klienta, który nazwą ma przyciągnąć zainteresowanie. Wtedy koszt wycieczki "promocyjnej" nie różni się bardzo od tej w standardowej ofercie.

Zaletą takich wakacji jest, co oczywiste, cena, ale też spontaniczność. Z drugiej strony jednak w bardzo krótkim czasie trzeba uiścić całą opłatę, zorganizować sobie urlop i dopiąć wszelkie formalności na ostatni guzik.

Zródło interia.pl


Ostatnio podbity przez admin, 15 lut 2018 13:52
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Avatar użytkownika
admin
Administrator

  • Posty: 4598
  • Dołączył(a): 12 mar 2010 12:22
  • Podziękował : 125 razy
  • Otrzymał podziękowań: 136 razy
Góra

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

  • Reklama
Polska Baza noclegowa Spanie.Online Rozliczenie podatku za granicą Apartamenty Hiszpania Baza Noclegowa
cron