1234567


Jakie są najbardziej odizolowane miejsca na ziemi- ZOBACZ 15 Z NICH

W tej sekcji umieszczamy wszelkiego rodzaju rankingi od najładniejszych miast, plaże, po najwspanialsze restauracje itd.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5068
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Jakie są najbardziej odizolowane miejsca na ziemi- ZOBACZ 15 Z NICH

Nieprzeczytany post autor: admin » 17 sty 2019 16:10

Czasami wszyscy marzyliśmy o tym, aby oderwać się od tego wszystkiego. Gwar miejskiej dżungli, stres, hałas i zanieczyszczenie.... W dzisiejszym zglobalizowanym świecie, w którym chodzi o duże miasta i urbanizację, często zapominamy, jak wyglądał świat przed niesamowitym postępem technicznym. Na szczęście na naszej planecie są jeszcze jakieś niesamowite, dziewicze miejsca, które są prawie nietknięte przez cywilizację ludzką. Każde z miast wymienionych w tym artykule jest w jakiś sposób odcięte od reszty świata. Niektóre z nich są po prostu trudno dostępne, inne są geograficznie odległe lub po prostu odizolowane w głębokim sensie. Niektóre z nich mają klimat tropikalny, podczas gdy inne - mroźne temperatury Arktyki lub bezlitosne pustynie. Oto 17 najbardziej odizolowanych miast na świecie, które ludzie nazywają domem.

Villa Las Estrellas, Antarktyka

Najbardziej odizolowane miasta na świecie

Villa Las Estrellas jest jedną z nielicznych osiedli cywilnych na Antarktydzie. Wyspa ta znajduje się pod jurysdykcją Chile i posiada wszystkie elementy małej miejscowości. Małe miasteczko na wyspie zamieszkuje około 200 osób, które w miesiącach zimowych, kiedy to miasto wygląda jak całkowicie opuszczone miejsce, zmniejsza się jeszcze bardziej. Miasto to jest jednak nie tylko geograficznie odizolowane od reszty świata. Dostęp do Internetu praktycznie nie istnieje, z wyjątkiem trzech komputerów w miejscowej szkole.

Funafuti, Tuvalu

http://www.tuvaluislands.com/

Gdyby nie przystępna cenowo podróż lotnicza, nikt prawdopodobnie nie odwiedziłby stolicy tego małego wyspiarskiego kraju. Funafuti jest domem dla 6000 mieszkańców i jest w zasadzie wypełnione węglem drzew palmowych i otoczone niekończącym się, roilingiem morza. Jeśli spojrzeć na mapę, Tuvalu wygląda na to, że po prostu unosi się w środku pustkowia. Najbliższy zaludniony ląd znajduje się na Fidżi, 1 134 km od hotelu. A Fidżi jest dość odległe, nawiasem mówiąc, samo w sobie. Aby dostać się do dużego miasta, trzeba by polecieć do Nowej Zelandii lub na Hawaje. To prawdopodobnie główny powód, dla którego Funafuti przyjmuje tylko 350 turystów rocznie: mniej niż jeden dziennie!

Tórshavn, Wyspy Owcze

http://visittorshavn.fo/?l=en

Położone w połowie drogi między Islandią i Norwegią, wygodnie siedzące na Morzu Północnym, Wyspy Owcze są odległą społecznością liczącą prawie 50.000 osób. Stolicą jest Tórshavn. Wyspa jest bardzo słabo zaludniona i ma więcej owiec niż ludzi. Loty z Kopenhagi, Reykjaviku, Edynburga i Bergen sprawiają, że miasto jest stosunkowo dobrze połączone ze względu na swoje położenie geograficzne. Jednak z powodu niewielkiej liczby ludności i niekończących się terenów wiejskich można poczuć się jak ostatnie miejsce na Ziemi.

Iqaluit, Nunavut, Kanada

https://www.city.iqaluit.nu.ca/

Iqaluit jest stolicą najbardziej oddalonego regionu Kanady - Nunavut. W rzeczywistości jest to jedyne miasto w Nunavut, tak technicznie jedyne, że czyni z niego stolicę. Miasto położone jest tak daleko na północ, że jest prawie niezamieszkane i ledwo można zobaczyć jakiekolwiek drzewa. Jedyną rzeczą, która sprawia, że miasto to jest połączone z resztą świata jest czterogodzinny lot z Ottawy. Nie ma tu żadnych dróg ani linii kolejowych, więc gdyby nie lotnisko, to otoczone niczym miasto nie byłoby całkowicie odcięte od reszty świata. Miasto ma bardzo krótkie lata i mroźne, długie brutalne zimy. Iqaluit ma około 7 200 mieszkańców. Większość z nich to rdzenni Eskimosi i jest to świetny punkt wyjścia do zwiedzania wielkiej północnej puszczy Kanady.

Longyearbyen, Norwegia

https://en.visitsvalbard.com/

Norweskie miasto Longyearbyen jest bliżej bieguna północnego niż do Oslo. Arktyczne położenie sprawia, że Longyearbyen jest bardzo zimne przez cały rok. A zimą miasto widzi długie odcinki nieprzerwanej ciemności. Aby uniknąć załamania, gdy lód pod nimi zaczyna topnieć, wszystkie domy w Longyearbyen są budowane na palach. Longyearbyen ma 3000 mieszkańców, z czego około jedna trzecia to obcokrajowcy.

Społeczność ta ma szokująco niski wskaźnik przestępczości, po części z tego powodu, że mieszkanie tutaj bez pracy lub stałego adresu jest nielegalne. Co więcej, śmierć w tym miejscu jest również nielegalna, ponieważ jest zbyt zimno, aby ciała mogły się rozkładać, co w przeszłości było przyczyną śmiertelnego wybuchu choroby. Posiadanie broni jest niezwykle wysokie przede wszystkim w celu ochrony przed zagrożeniem ze strony niedźwiedzi polarnych. A policja egzekwowała prawo, zgodnie z którym każdy, kto wyjeżdża poza miasto, musi nosić broń i umieć jej używać.


Siwa Oasis, Egipt

http://www.siwaoasis.com/

Siwa otoczona jest setkami kilometrów suchej pustyni saharyjskiej, a do oazy można dotrzeć tylko drogą. Oaza wypełniona jest idyllicznymi gajami palmowymi i słodkowodnymi źródłami. Telefon komórkowy i internet nie są dostępne, a odosobnione położenie społeczności pozwoliło plemiennej kulturze Berberów pozostać nienaruszone przez lata. Jeśli chodzi o czas potrzebny na dotarcie, Siwa nie wydaje się być odległa, jest to mniej niż 12 godzin jazdy samochodem od Kairu.


Hanga Roa, Wyspa Wielkanocna

https://www.tripadvisor.co.uk/Tourism-g ... tions.html

Hanga Roa stanowi ponad 90% populacji Wyspy Wielkanocnej, słynącej z dużych kamiennych głów i otaczającej je tajemnicy. Wyspa jest częścią Chile, ale znajduje się w odległości ponad 3000 kilometrów od lądu stałego. Specyficzne położenie pomiędzy dwoma wulkanami Rano Kau i Maunga Terevaka daje Ci poczucie, że jesteś na końcu świata. A do tego uczucia dodają tajemnicze, gigantyczne kamienne głowy. Jedyny sposób dotarcia na wyspę? Małe lotnisko i dwa małe porty Hanga Roa Otai i Hanga Piko.

La Rinconada, Peru

https://www.revolvy.com/page/La-Rinconada%2C-Peru


La Rinconada znajduje się głęboko w wielkich peruwiańskich Andach, wygodnie siedząc na wysokości 17.000 stóp nad poziomem morza. To sprawia, że La Rinconada jest najwyższą osadą ludzką na naszej planecie. Zaopatrzenie w wodę jest dużym problemem w tym małym górskim miasteczku, ale nawet pomimo tego, miasto liczy 50.000 mieszkańców. Mimo że znajduje się w Peru, miasto ma warunki klimatyczne, które przypominają Grenlandię. La Rinconada ma swoje własne kopalnie złota położone pod lodowcem La Bella Durimiente w pobliżu miasta.

Coober Pedy, Australia

http://www.cooberpedy.com/

Coober Pedy jest konsekwencją rewolucjonizacji australijskiego przemysłu wydobycia opalu. 100 lat temu odkryto kamień szlachetny na odległej pustyni południowej, w najgorszym możliwym miejscu do budowy miasta górniczego. Stąd też Coober Pedy został zbudowany pod ziemią i dziś liczy około 2000 mieszkańców, a oni mają kilka podziemnych sklepów, barów, a nawet kościołów. Coober Pedy produkuje większość opalu na świecie i obecnie staje się atrakcją turystyczną.


Oymyakon, Rosja

https://oymyakon.weebly.com/

Rosja ma super-zimną pogodę i na pewno potrzeba dużo czasu, aby być najzimniejszym miastem w kraju. Odległe miasto Oymyakon ma temperatury średnio minus 60 stopni Celsjusza w zimie. To sprawia, że Omyyakon jest najzimniejszym zamieszkanym obszarem na planecie. Jak na ironię nazwa miasta oznacza "niezamarzniętą wodę", ale jest to spowodowane źródłami termalnymi otaczającymi ten obszar. Jednak pomimo swojej nazwy, ziemia w Oymyakon jest faktycznie zamarznięta przez większą część roku. Utrudnia to instalację wodno-kanalizacyjną w pomieszczeniach, a jeśli masz samochód, musisz go przez cały czas trzymać, w przeciwnym razie przestanie działać. Z drugiej strony, lata są zupełnie inne i choć bardzo krótkie, temperatury rosną do 30 stopni Celsjusza.

Mędr, Tybet

http://tibetfund.org/

Ukryte w Górach Tybetańskich, będziesz musiał przejść przez niemal nieprzejrzyste góry i straszliwe warunki pogodowe. Ale przynajmniej istnieje droga prowadząca do miasta, zbudowana w 2013 roku. Założyciele Mędrca z pewnością wybrali najbardziej osobliwe miejsce do budowy miasta. Miasto jest technicznie położone w dolinie, ale jest całkowicie otoczone górami. To sprawia, że miasto jest doskonałą kryjówką dla przestępców uciekających przed władzami. I tak, jeśli się zrani lub zachorujesz, powodzenia w dotarciu do szpitala! Zwłaszcza przed otwarciem drogi nie było dziwne widzieć ludzi umierających z prostej rzeczy, jak zainfekowane cięcie. Ale nawet dzisiaj, kiedy jest droga, jest dostępna tylko 7 miesięcy w roku z powodu trudnych warunków pogodowych.


Ürümqi, Chiny

https://www.farwestchina.com/travel/urumqi-city-guide/

Ürümqi w Chinach jest najdalej oddalonym miastem od linii brzegowej na świecie. To małe miasteczko jest oddalone o 2 240 km od morza. Położone w północno-zachodniej części Chin, Ürümqi jest otoczone pustynią i przełęczą górską. Ürümqi jest nie tylko geograficznie oddalone od reszty Chin, ale również kulturowo. Ludzie są tu głównie muzułmanie, a wszystkie znaki tablice pojawiają się w języku arabskim. Ludzie nie są tu tak otwarci na Pekin i Chińczyków Han. To często prowadzi do zamieszek, które pochłaniają wiele ofiar. Mimo że jest odległa, to małe miasteczko jest placówką na legendarnym Jedwabnym Szlaku. To sprawia, że miasto jest węzłem komunikacyjnym dla ludzi podróżujących po Azji Środkowej. Oznacza to, że Ürümqi jest jeszcze bardziej specyficzne - jest jak duży dworzec autobusowy położony w jednym z najbardziej odległych miejsc na Ziemi!

Pietropawłowsk Kamczacki, Rosja

Petropavlovsk-Kamczatsky to 180.000 miasto położone na bardzo zimnym, burzliwym półwyspie rosyjskim. Naprawdę zastanawiam się, w jaki sposób ludziom udaje się tu przeżyć, w otoczeniu wulkanów i nieprzejezdnych gór. Jedynym sposobem na dotarcie do tego miasta jest więc maleńki samolot. Ponadto w pobliżu Pietropawłowsk Kamczacki nie ma innej społeczności, ponieważ.... cóż, praktycznie niemożliwe jest zbudowanie osady na tym wrogim odcinku ziemi. Najbliższą znaczącą stolicą jest Juneau na Alasce. Moskwa jest oddalona o 4.000 mil.

Tristan Da Cunha

Ta wioska na południowym Atlantyku jest jedną z najbardziej odizolowanych społeczności na naszej planecie. Najbliższa osada znajduje się w odległości 1243 mil! Tristan Da Cunha był po wizycie księcia Edynburga w 1867 roku. Dziś jednak miasto nazywane jest przez 300 mieszkańców po prostu "Osadą". Wiem, że będzie to zabrzmi śmiesznie, ale najszybszym sposobem na dotarcie tam jest sześciodniowa wycieczka łodzią z RPA. To 1500 mil na wschód! Na wyspie tętniąca życiem przyroda, a także aktywny wulkan. Co ciekawe, w 1961 roku wybuchł ten wulkan i ludność musiała zostać ewakuowana do Anglii. Na szczęście szkody były minimalne, a mieszkańcy mogli powrócić do normalnego życia kilka lat później.

Ittoqqortoortoormiit, Grenlandia


Cały kraj Grenlandia jest dość odległy jako całość, ale Ittoqqortoortoormiit na wschodnim wybrzeżu jest zdecydowanie najbardziej odizolowanym miastem w kraju. Ittoqqortoortoormiit ma 450 mieszkańców, tylko jeden sklep spożywczy, a łowiectwo i rybołówstwo są nadal sposobem na życie wśród mieszkańców. Po przyjeździe, dotarcie w inne miejsce będzie wyzwaniem: Grenlandia to praktycznie jeden gigantyczny kawałek lodu z trudną pogodą, a drogi w zasadzie nie istnieją. Jeśli wyruszysz z miasta w dowolnym kierunku, wkrótce znajdziesz się w pustkowiu lodowym.

Iquitos, Peru

Iquitos, zakopany głęboko w dżungli amazońskiej, otoczony jest setkami kilometrów niedostępnych lasów deszczowych. Jest tak głęboko w dżungli, że dotarcie do cywilizacji zajmie około czterech dni jazdy łodzią. Iquitos ma tylko jedną drogę na zewnątrz, która kończy się w jedynej sąsiedniej osadzie oddalonej o 65 mil. Z 400.000 mieszkańców, Iquitos jest największym miastem na świecie, które nie jest połączone z resztą świata drogą. Ludzie muszą tu importować wszystko, co sprawia, że cena za wszystko jest wysoka, przynajmniej na peruwiańskie standardy. Jeśli jakoś się tu znajdziesz lepiej się modlić, aby jedyne lotnisko łączące to miasto z Limą nie zostało zamknięte z powodu warunków pogodowych. Wróćcie na zawsze do cywilizacji!

Jakuck

Najbardziej odizolowane miasta na świecie Jakuck jest stolicą regionu Jakucji na Syberii. Region obejmuje ponad milion mil kwadratowych, ale zamieszkuje go mniej niż milion osób. Oznacza to, że w regionie jest wystarczająco dużo jezior i rzek dla każdego mieszkańca! Region podzielony jest na wiele ośrodków administracyjnych o wielkości przeciętnego stanu USA. A wiele z nich zawiera tylko jedną zamieszkaną wioskę. Dotarcie do Jakucka jest z pewnością misją niemożliwą. Co ciekawe, jedyna droga prowadząca do Jakucka jest otwarta tylko zimą.

Tak, w zimie, kiedy rzeki całkowicie zamarzają. Jakuck nie jest połączony koleją. Alternatywną możliwością dotarcia jest rzeka, ale jest to możliwe tylko w lecie. Ze względu na swoje położenie Jakuck był kiedyś gospodarzem klasycznego radzieckiego więzienia i łatwo zrozumieć dlaczego. W ciepłą zimę temperatura spada do -30 stopni Celsjusza, a temperatura -50 stopni Celsjusza jest całkowicie normalna.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Najlepsze miejsca,miasta,plaże i inne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości