1234567

Jaka jest według Was najlpesza kuchnia

W tej sekcji piszemy o innych kuchniach świata, które nie pasują do powyższych sekcji

Jaka jest według Was najlpesza kuchnia

Nieprzeczytany postprzez porzeczka » 30 sty 2014 14:31

Jaki kraj zachwycił Was swoimi kulinariami? Gdzie jest najsmaczniej?
Blog Podróżniczy, a właściwie podróżniczo-kulinarny Kroniki Smaku!
Portal o smakowaniu świata w podróży! Turystyka kulinarna! Gdzie co zjeść, w Polsce i zagranicą? Przepisy! Szlaki! ciekawostki! Pomysły i wiele innych! Zapraszam :)

porzeczka
Nowicjusz

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Jaka jest według Was najlpesza kuchnia

Nieprzeczytany postprzez ML45 » 31 sty 2014 02:00

Wydaje mi się, że większości Polaków najbardziej smakuje kuchnia śródziemnomorska. Ja uwielbiam ryby pod wszelką postacią (również zupy rybne) oraz ryż przyrządzany na różne sposoby i to wszystko doprawione na średnio ostro.
Ale generalnie to jest zupełnie indywidualna sprawa, każdy może mieć inny gust i smak. ;)

ML45
Bardzo aktywny użytkownik

• Podziękował : 5 razy
  • Otrzymał podziękowań: 2 razy

Nieprzeczytany postprzez lisek1 » 02 lut 2014 16:29

Ja najbardziej wiadomo lubię polską, póżniej włoską i grecką.

lisek1

Nieprzeczytany postprzez Filip » 13 cze 2014 08:48

Ja najbardziej lubię polską kuchnię, w której prawie zawsze wiem co jem. Prawie zawsze ? a właśnie, podróżując autokarem lub busem po Polsce (nie posiadam własnego samochodu), odwiedzam różne zakątki naszego pięknego kraju, a w nich rozkoszuję się lokalną kuchnią, która zachwyca swym bogactwem kolorów, smaków, aromatów. Niestety, bywa też tak, że w pięknych miastach, wśród cudownej przyrody znajduję miejsce z pozoru serwujące znakomite dania. Czar pryska, gdy w "pięknych okolicznościach przyrody" dostaję przypalony placek "po węgiersku". Cóż, może jedzenie nie zawsze dobre, ale podróż przez nasz kraj również syci zmysły i daje poczucie spełnienia :)

Filip
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez Printex » 15 cze 2014 09:58

Generalnie najbardziej lubię polską kuchnie, a po niej meksykańską. Lubię potrawy bardzo mocno doprawiane, a w tym kuchnia meksykańska nie zawodzi.

Printex
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez dagma57 » 03 lip 2014 11:50

Według mnie najlepszą kuchnią jest kuchnia włoska. I nie chodzi mi bynajmniej o pizzę, ale przede wszystkim makarony pod różną postacią. Ciekawa jest też kuchnia indyjska, zwłaszcza chlebki naan wypiekane w specjalnym piecu. Warto spróbować też słodkiego sosu chutney. Najważniejsze jednak w kuchni indyjskiej są przyprawy, które nadają niemalże każdej potrawie wyjątkowy smak.

dagma57

Nieprzeczytany postprzez createyourtravel » 16 wrz 2015 13:31

Odpowiedź nie jest taka oczywista. Każda kuchnia ma swoje specjały. Na pewno do najlepszych należy kuchnia włoska, już wspomniana przez innych forumowiczów. Poza tym na pewno kuchnia tajska, jako że lubię pikantne potrawy. Do tego nie mogę ominąć kuchni karaibskiej z pyszna langustą na czele.

createyourtravel
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez Marghot » 16 wrz 2015 14:31

Chyba faktycznie kuchnia śródziemnomorska jest moją ulubioną: dużo w niej warzyw i ryb (w tej mojej wersji).
Bez makaronu długo nei ujadę ;)
Kuchnia polska mi wybitnie nie służy.
A wielkim rozczarowaniem była dla mnie kuchnia portugalska - dość podobna do polskiej w moim odczuciu. Spodziewałam się tysiąca przypraw i tygla smaków w ich kuchni, a tu nic z tego.

Marghot
Ekspert - podróżnik

• Podziękował : 2 razy
  • Otrzymał podziękowań: 23 razy

Nieprzeczytany postprzez marylou » 24 wrz 2015 10:33

Dla mnie włoska i meksykańska. Ta druga głównie z tego powodu, że jest ostra, a włoska to wiadomo... same pyszności :) Ale polskim schabowym też nie pogardzę od czas do czasu :D

marylou
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez przygoda_z_pazurem » 02 paź 2015 12:30

Chyba z każdej kuchni można coś wyciągnąć dla siebie. Nie ma tak, że wszystko się podoba. Nam przypadła do gustu kuchnia gruzińska i azjatycka (szczególnie potrawy kuchni khmerskiej). Wszystkiego trzeba spróbować (no może niektórzy mają problem z robakami przyrządzanymi na różne sposoby w Azji), a jak nie posmakuje to przecież drugi raz nie będziemy tego jeść.

przygoda_z_pazurem
Aktywny użytkownik

• Podziękował : 2 razy
  • Otrzymał podziękowań: 2 razy

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg