1234567

Ile państw odwiedziliście?

W tej sekcji piszemy o wszystkim i o niczym

Re: Ile państw odwiedziliście?

Nieprzeczytany postprzez Marghot » 11 cze 2015 12:11

Nie bardzo rozumiem, dlaczego pobyt bez wychodzenia w hotelu nie jest liczony, zaś tranzyt jest. Zakładam, ze ta druga opcja mogła byc krótsza i np. nie pozwalała na skosztowanie lokalnych specjałów choćby w wersji hotelowej :)
Zobaczenie kraju, miejsca czy miasta z okien auta czy autokaru jest wg mnie porównywalne z widokiem z lotu ptaka

Marghot
Ekspert - podróżnik

• Podziękował : 2 razy
  • Otrzymał podziękowań: 23 razy

Nieprzeczytany postprzez zmuda22 » 11 cze 2015 16:05

Ja odwiedziłem 6 państw. W tym roku zwiedzę Hiszpanię.

zmuda22

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postprzez derolka » 12 cze 2015 11:05

Odwiedziłam Hiszpanię, Norwegię, Szwecję, Niemcy, Holandię, Czechy, Słowację czyli 6:)

derolka

Nieprzeczytany postprzez francoj » 15 cze 2015 08:51

Ja odwiedziłem cztery państwa: Szwajcaria, Hiszpania, Włochy i NIemcy. Pozdrawiam

francoj

Nieprzeczytany postprzez turystyka11 » 15 cze 2015 12:30

Anglia, Walia, Włochy, Niemcy, Austria
W planach Hiszpania i w przyszłości jakieś wyspy
Zapraszam na mojego bloga o turystyce w Polsce:
https://turystykapolski.wordpress.com/

turystyka11
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez Marghot » 15 cze 2015 12:41

Simon napisał(a):
Marghot napisał(a):Nie bardzo rozumiem, dlaczego pobyt bez wychodzenia w hotelu nie jest liczony, zaś tranzyt jest. Zakładam, ze ta druga opcja mogła byc krótsza i np. nie pozwalała na skosztowanie lokalnych specjałów choćby w wersji hotelowej :)
Zobaczenie kraju, miejsca czy miasta z okien auta czy autokaru jest wg mnie porównywalne z widokiem z lotu ptaka

Marghot - zależy jaki tranzyt. Jeśli widziało się autostradę i tyle, to... słaby pobyt, OK, można nie uznać, jest porównywalny do widoku z samolotu. Natomiast jak zobaczyło się jakieś miasto (chociaż jedno), stało się na gruncie kraju :) i widziało się jakieś atrakcje kraju - przykład: mój 20 - kilometrowy tranzyt przez Izrael (Egipt - Jordania) - widziałem Ejlat, stałem na izraelskiej ziemi, przejście graniczne jest nad morzem, więc atrakcja kraju. No i doświadczyłem 4 razy izraelskiej kontroli celnej - takiej nie ma chyba w żadnym kraju, nawet w Rosji mniej kontrolują.
Albo tranzyt przez Austrię (do Włoch) - widziałem tranzytowo Wiedeń, jechałem przez Alpy, stałem na austriackiej ziemi, przywiozłem nawet jakieś souveniry. Więc też się liczy :)

Ale np. moja siostra jechała przez Estonię tranzytem (20 km) i nic nie zobaczyła (tylko drogę przejścia graniczne z Łotwą i Rosją - była tam jeszcze w czasach kontroli granicznych w Europie Środkowej). Więc to się nie liczy. Mniej więcej wytłumaczyłem? ;)

EDIT: Marghot, a ile Ty krajów odwiedziłaś? ;)

Dzięki, już jasne. Czuję się jak na sprawdzianie. :) Tak na szybko, nie wiem czy wszystkie wymienię:
Grecję potraktuję jako jeden kraj, choć były i wyspy, i kontynentalna.
Turcja, Rosja, Niemcy, Czechy, Słowacja, Francja, Holandia, Belgia, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Tunezja, Egipt, Izrael, Cypr, Angola, Namibia, Wyspy Zielonego Przylądka, Rumunia, Bułgaria, Węgry, Austria, Dania, Mołdawia, Ukraina, Andora....

Marghot
Ekspert - podróżnik

• Podziękował : 2 razy
  • Otrzymał podziękowań: 23 razy

Nieprzeczytany postprzez Magda Kajzer » 17 cze 2015 08:03

Osobiście nie przepadam za robieniem takich statystyk.To w sumie nieważne, najbardziej liczy się to, co się zobaczyło. Można zwiedzać kilka krajów, ale baaaaaaardzo intensywnie, a można być w kilkudziesięciu, ale w większości tylko przejazdem :).
„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

Magda Kajzer
Bardzo aktywny użytkownik

• Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postprzez Magda Kajzer » 17 cze 2015 08:03

Osobiście nie przepadam za robieniem takich statystyk.To w sumie nieważne, najbardziej liczy się to, co się zobaczyło. Można zwiedzać kilka krajów, ale baaaaaaardzo intensywnie, a można być w kilkudziesięciu, ale w większości tylko przejazdem :).
„Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku”.

Magda Kajzer
Bardzo aktywny użytkownik

• Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postprzez koko » 17 cze 2015 10:32

W około czterdziestu, w tym 7 poza Starym Kontynentem. Ale również średnio przepadam za takimi zestawieniami, bo jednak potem człowiek chce zaliczać kolejne kraje i w konsekwencji widział wszystkie europejskie kraje, ale nie poznał żadnego.

koko
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez KangurekKao » 22 cze 2015 18:36

Pięć. Niemcy, Grecja, Hiszpania, Francja i Holandia. ;)

KangurekKao

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg