1234567


Hellinikon i drapacze chmur dostają zielone światło.

W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.
Awatar użytkownika
Alex
I love traveling
Posty: 852
Rejestracja: 13 mar 2010 17:37

Hellinikon i drapacze chmur dostają zielone światło.

Nieprzeczytany post autor: Alex » 28 lip 2019 08:44

Projekt Hellinikon, obejmujący sześć wieżowców, które mają powstać wzdłuż Riwiery Ateńskiej, przeszedł do kolejnego etapu po tym, jak najwyższy grecki sąd zatwierdził dekret prezydencki obejmujący warunki planu generalnego inwestora.

Rada Stanu Grecji postanowiła w tym tygodniu, że dekret ten nie narusza przepisów konstytucyjnych dotyczących środowiska naturalnego i kulturowego, odrzucając jednocześnie zarzuty, że projekt doprowadzi do degradacji środowiska i pogorszenia warunków życia na obszarach przyległych.

Projekt Hellinikon. Plan obejmuje obszar 6 008 076 m2 pomiędzy gminami Elliniko i Agios Kosmas, który ma zostać przekształcony w park miejski. Jednym z głównych warunków umowy jest ochrona siedlisk przyrodniczych. Wydając serię decyzji, sąd zatwierdził sześć wieżowców na terenie posesji, zauważając jednak, że granica wysokości 200 metrów może ulec zmianie.

Jednocześnie decyzja Rady usuwa wszelkie roszczenia i zastrzeżenia komitetu archeologicznego dotyczące projektu, zauważając, że nie posiada on kompetencji w zakresie planowania przestrzennego i zagospodarowania przestrzennego.

Należy przypomnieć, że w zeszłym tygodniu minister inwestycji Adonis Georgiadis powiedział, że ponownie przeanalizuje wspólną decyzję ministerialną, która wstrzymała projekt o wartości 8 miliardów euro, jak również podejmie wszelkie niezbędne kroki w celu sfinalizowania oczekującej licencji na prowadzenie kasyna.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości