1234567


Grecja zabroniła jazdy na osłach osobom otyłym

W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 5043
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Grecja zabroniła jazdy na osłach osobom otyłym

Nieprzeczytany post autor: admin » 11 paź 2018 18:26

Grecja zakazała turystom "z nadwagą" jazdy na zwierzętach na popularnej wyspie Santorini, po tym jak aktywiści skarżyli się, że zwierzęta te cierpią na urazy kręgosłupa.

Turyści często płacą za wbijanie osłów na strome zbocza od brzegu do głównego miasta wyspy, ale przewożenie cięższych podróżnych odbiło się na stworzeniach i wywołało złość ze strony grup wyborczych. Ludzie, którzy chcą jeździć na osiołkach, będą teraz musieli ważyć mniej niż 100 kilogramów - czyli jedną piątą masy ciała osła.

Zwierzęta nie powinny być obciążone zbyt dużą pod względem wielkości, wieku lub kondycji fizycznej ", polecił greckie Ministerstwo Rozwoju Obszarów Wiejskich i Pożywienia.

Wytyczne dotyczące podróży zostały rozesłane do regionów wyspiarskich po tym, jak departament otrzymał "wiele skarg i publikacji na temat warunków życia i dobrostanu zwierząt domowych" w czasie pracowitego lata. Santorini ma stromy teren, a osły często muszą podróżować przez ścieżki zbyt wąskie dla samochodów. Aktywiści skarżyli się również na ich leczenie ze strony właścicieli. Filmy z nadwagą turystów jeżdżących na zwierzętach wywołały w lipcu negatywny wpływ na media społecznościowe, a także petycję wzywającą do zaprzestania ich używania, ponieważ transport otrzymał ponad 100 000 podpisów.

Grupa aktywistów The Donkey Sanctuary powiedziała na swojej stronie internetowej w czerwcu, że jest "przerażona" warunkami, w jakich trzymane są osły, przed spotkaniem z przedstawicielami wyspy w sierpniu.

Oprócz ograniczeń wagowych, wytyczne wymagają, aby zwierzęta miały ciągły zapas wody pitnej. Dyrektor programów międzynarodowych PETA UK powiedział, że osły wciąż mogą być zmuszane do noszenia osoby ważącej 15 kilogramów (10 funtów) (100 kilogramów) ponad 500 stromych kroków od czterech do pięciu razy dziennie.

Santorini, które znajduje się na szczycie spektakularnej uśpionej kaldery wulkanicznej i słynie z niesamowitych zachodów słońca, w ostatnich latach znacznie wzrosło dzięki turystyce.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości