1234567

Gdańsk Co zwiedzić

W tej sekcji piszemy o miejscach wartych zobaczenia w Gdańsku
kasia
I love traveling

Re: Gdańsk Co zwiedzić

Nieprzeczytany post autor: kasia » 16 paź 2012 20:17

Gdańsk ma swój klimat i myślę że nie powinno się go porównywać do Krakowa czy Wrocławia bo jest zupełnie inny, a osoby które się tam udają nie powinny spodziewać się tam zobaczyć Wrocławskiego rynku czy Krakowskiego Wawelu ;) .... ale przecież byłoby to nudne gdyby wszystkie miasta wyglądały podobnie albo ludzie mieli taki sam gust i nagle wszyscy chcieli zamieszkać w Krakowie hehe

Awatar użytkownika
sagnieszka
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: sagnieszka » 20 paź 2012 17:44

Wybrać się do Gdańska w czasie Jarmarku Dominikańskiego i pospacerować sobie w tym czasie w okolicach mariny, Motławy. Można poczuć się jak na targu z "Akademii pana Kleksa", gdzie pan Kleks kupił szpaka Mateusza;- ) Mam nadzieję, że znajdzie się na forum ktoś, kto po przeczytaniu mojej wiadomości poczuje się, jakby wracał z powrotem do czasów dzieciństwa. Albo dzieciństwa swoich dzieci;- )

lickrzysztof

Nieprzeczytany post autor: lickrzysztof » 19 lis 2012 10:21

Co zwiedzić w Gdańsku? Przede wszystkim gorące plaże i morze (przykładowo molo w Brzeźnie), by niezależnie od pogody nawdychac się jodu i zachwycić pięknymi widokami :) A z zabytków i miejsc wartych odwiedzenia (dodam, że w Gdańsku byłem tylko 2 razy) to może ulica Korzenna i jej słynny Most Miłości pełen kłódek albo przez niektórych zapomniane Forty Napoleońskie? Jeśli ktos jedzie w sierpniu to ma duze szanse, że zalapie sie na Jarmark Dominikański, z ktorego na pewno nie wróci z pustymi rękami.

Awatar użytkownika
sagnieszka
Jestem w podróży

Nieprzeczytany post autor: sagnieszka » 20 lis 2012 12:10

lickrzysztof pisze:Co zwiedzić w Gdańsku? Przede wszystkim gorące plaże i morze (przykładowo molo w Brzeźnie), by niezależnie od pogody nawdychac się jodu i zachwycić pięknymi widokami :) A z zabytków i miejsc wartych odwiedzenia (dodam, że w Gdańsku byłem tylko 2 razy) to może ulica Korzenna i jej słynny Most Miłości pełen kłódek albo przez niektórych zapomniane Forty Napoleońskie? Jeśli ktos jedzie w sierpniu to ma duze szanse, że zalapie sie na Jarmark Dominikański, z ktorego na pewno nie wróci z pustymi rękami.
Jarmark Dominikański jest cudowny i nie mogę się powstrzymać, żeby nie napisać tego po raz kolejny:- )
Kojarzy mi się z dzieciństwem, jak całe Trójmiasto zresztą.

lickrzysztof

Nieprzeczytany post autor: lickrzysztof » 26 lis 2012 08:54

warto zobaczyć choc raz te tłumy ludzi na koncertach, pokazach i paradach kostiumowych. bo handlowa czesc tej imprezy wspolczesnie ogranicza sie raczej do rękodzielniczych wyrobów (typu - bizuteria z klocków lego :D) i smakolykow regionalnej kuchni.

matthew77
Mały podróżnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: matthew77 » 26 lis 2012 09:35

Jarmark dominikański ! Przynajmniej raz w życiu warto odwiedzić Gdańsk w czasie trwania jarmarku! Jest mega magicznie. Ja jestem tam praktycznie co roku, a mieszkam na mazurach :P

victussopot
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: victussopot » 12 lut 2013 12:22

To fakt kto nie był w Gdańsku a planuje takowy wyjazd, warto zaplanować go na czas trwania Jarmarku dodatkowa atrakcja z pewnością warta zobaczenia :)

Zagroda-Sarbinowo_pl
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: Zagroda-Sarbinowo_pl » 02 sie 2013 12:48

Gdańsk to bardzo piękne i nowoczesne miasto. Jeżeli chodzi o komunikacje miejską oraz komunikację Gdańsk- Gdynia- Sopot to nie mam nic do zarzucenia. Wszędzie można z łatwością dojechać bez samochodu. Na Jarmark Dominikański radzę nie brać dużej ilości pieniążków, bo wiele jest tam rzeczy, które chciałoby się kupić.

gruby
Często w podróży
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: gruby » 12 sie 2013 21:18

Stare miasto + restaruracje w której była Gessler!

asiagluszka

Nieprzeczytany post autor: asiagluszka » 12 lis 2013 11:14

A jakie imprezy polecacie? Szukam czegos fajnego, gdzie nie wpuszczaja ludzi ponizej 21 roku zycia i sie tego trzymaja.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Gdańsk”