1234567


Dlaczego warto odwiedzic Laos

W tej sekcji piszemy o wszelkich ciekawych nowinkach i wydarzeniach związanych z turystyką.
Awatar użytkownika
Alex
I love traveling
Posty: 852
Rejestracja: 13 mar 2010 17:37

Dlaczego warto odwiedzic Laos

Nieprzeczytany post autor: Alex » 29 lip 2019 08:24

Laos to zróżnicowany kraj z zapierającymi dech w piersiach wodospadami, górami i świątyniami. Ma cuda historyczne, cuda natury i przyjaznych ludzi, wszystko, czego można zapragnąć w turystycznej destynacji.

Jednakże, niektórzy ludzie wątpią w żywotność Laosu jako destynacji turystycznej, ponieważ jest on często zagubiony w hałasie, który otacza sąsiednie kraje, takie jak Malezja i Kambodża.

Rzeczy do zrobienia w Laosie

Co jest takiego specjalnego w Laosie? Jeśli zapiera dech w piersiach, jak twierdzą wszyscy, co byś zrobił, gdybyś wylądował w tym kraju?

Fakt, że Laos jest pozbawiony dostępu do morza oznacza, że nie ma on wiele wspólnego z piaszczystymi plażami i krystalicznie czystymi wodami lazurowymi. Ale to coś więcej niż tylko rekompensata za brak plaż z następującymi miejscami, zajęciami i możliwościami rozwoju:

1. Luang Prabang w Północnym Laosie
Luang Prabang jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Tylko to powinno Ci powiedzieć, czego możesz się spodziewać. W tym mieście jest wiele historii z dziesiątkami świątyń i klasztorów oraz urokliwych budynków, które wciąż mogą pochwalić się francuską architekturą dawnych czasów.

Idziesz do Luang Prabang, ponieważ chcesz zwiedzić pozostałości jego historii i kultury. Jest po prostu tyle do zobaczenia i przeżycia. Obronni mnisi zbierający rano jałmużnę są tylko premią.

2. Że Ing Hang Stupa
Buddyzm jest czczony w Laosie, a niewiele innych miejsc przejawia ten szacunek tak żywo jak ta 9-metrowa wieża.

Ludzie przybywają z północnej Tajlandii, aby oddać cześć temu, co zasadniczo stało się ołtarzem. Wieża cieszy się tak dużym zainteresowaniem, ponieważ podobno jest gospodarzem kości Buddy.

Ten Ing Hang Stupa jest miejscem religijnym. To samo w sobie powinno zachęcić cię do odpowiedniego ubierania się. W szczególności od kobiet oczekuje się, że będą trzymać przykryte ramiona i kolana. W niektórych przypadkach mogą być zmuszone do zainwestowania w jakiś tradycyjny strój.

Nawet jeśli nie dbasz o religię buddyjską, docenisz historyczne znaczenie wieży. A kiedy już skończysz gapić się, w okolicy sprzedawane są kwiaty lotosu i kokosy.

3. Ten Luang w Vientiane
Jeśli ten Luang wygląda znajomo, to dlatego, że jest to oficjalna pieczęć kraju. Więc prawdopodobnie widziałeś ją na jakiejś literaturze Laosu. Ten Luang jest pomnikiem z fasadą fortecy na zewnątrz i świątyniami wewnątrz.

Jest to dość imponujący widok z jego złotym liściem i wysokimi ścianami. Nie jest to trudne do zrozumienia, dlaczego Laos wybrał ją jako symbol narodowy.

4. Vat Phou w Champasaku
Vat Phou to świątynia, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Musisz udać się na górę Phou Kao, aby ją odwiedzić, ponieważ świątynia znajduje się u podnóża góry.

Sama świątynia jest dość piękna. Ale można również zwiedzać okoliczne tereny, w tym zieloną dżunglę. W pobliżu znajduje się również rzeka Mekong, nie mówiąc już o naturalnym źródle.

Po wejściu do świątyni odkryjesz, że znajduje się w niej muzeum przedstawiające posągi najwybitniejszych bóstw Laosu.

5. Vang Vieng
Przejazd z Vientiane do Vang Vieng zajmie ci cztery godziny. Ale nagroda sprawia, że podróż jest tego warta.

Vang Vieng jest dość wytrzymały. Zapomnij o wszystkich historiach, które słyszałeś o imprezach hedonistycznych, które miały miejsce w tym rejonie. Vang Vieng to raj dla poszukiwaczy przygód.

Są tu góry, jaskinie i klify, wszystko, czego potrzebuje przeciętny turysta, aby dobrze się bawić. Rzeka Nam Song zachęca do używania rurki. Otrzymasz również malownicze miasteczko z kilkoma udogodnieniami, które powinny spodobać się każdemu, kto szuka smaku miejskiego życia.

6. Równina słoików
Plain of Jars w Xiengkhouang posiada słoiki z piaskowca i granitu posadzone w ziemi. Uważa się, że zostały one wyrzeźbione ponad dwa tysiące lat temu. Nikt nie wie, kto je rzeźbił i dlaczego.

Z tego powodu stały się one najbardziej enigmatyczną atrakcją kraju, stawiając pytania o cywilizację, która pojawiła się wcześniej.

7. Wat Sisaket w Vientiane
Syjamska okupacja z 1828 roku przyniosła wiele zniszczeń. Nie przyniosła stolicy żadnych korzyści. Jedyną świątynią, która przetrwała to zamieszanie jest Wat Si Saket. Jest to piękna budowla o intrygującej architekturze.

W świątyni znajduje się ponad dziesięć tysięcy posągów i rzeźb Buddy rozsianych na przestrzeni wieków.

Wraz z siedmioma tysiącami obrazów z brązu, kamienia i drewna, nie mówiąc już o wieży perkusyjnej, Wat Si Saket jest cudem historycznym i architektonicznym. I jest to tylko jedna z wielu innych atrakcji, które Laos ma do zaoferowania, w tym Płaskowyż Bolaven i wodospad Tad Fane.


Nowe wizy elektroniczne sprawiły, że wizyty w ambasadzie stały się zbędne. Oczywiście, nadal potrzebujesz wizy, aby wjechać do Laosu, zwłaszcza jeśli mieszkasz w Chinach, Francji, Holandii, Szwecji, Australia lub którykolwiek z 180 krajów na całym świecie.

Ewiza jest jedynie wygodniejszą alternatywą dla tradycyjnej wizy. Kiedy już ją zdobędziesz, będziesz mógł wjechać do Laosu i pozostać w nim przez trzydzieści kolejnych dni, jeśli tylko zechcesz.

Visalaos.com wie, że niektórzy ludzie mają trudności z manewrowaniem procesem aplikacji. Więc zasadniczo wezmą Twoją dłoń, pokazując Ci, gdzie możesz otrzymać formularze zgłoszeniowe i jak je wypełnić.

Będą również analizować informacje, które podajesz, aby upewnić się, że są one dokładne i wolne od błędów. Kiedy skończysz swoją część, upewnią się, że wniosek jest składany prawidłowo, a następnie mozna kontynuować.

Zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić, że wniosek zostanie rozpatrzony i zatwierdzony w możliwie najkrótszym czasie. Więc nie musisz się martwić o swoje wejście do Laosu.

Wystarczy usiąść, zrelaksować się i zacząć planować swoje wakacje. Pomyśl o wszystkich miejscach, które odwiedzisz i wszystkich rzeczach, które zrobisz po przyjeździe do tego pięknego kraju.

Wiecej o Laosie

http://podroze-forum.pl/laos.html

ODPOWIEDZ

Wróć do „Informacje Turystyczne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości