1234567

Dlaczego Szwecja

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Szwecji,które nie pasują do poniższych kategorii
czarna
Podróże moją pasją

Re: Dlaczego Szwecja

Nieprzeczytany post autor: czarna » 18 maja 2010 11:37

no dokładnie, impreza na lądzie nie może się z tym równać ;)
kabina była niezła, zresztą i tak spędziliśmy w nich może godzinę lub dwie w ciągu całego rejsu ;) resztę na imprezach, w sklepie, restauracji i mimo pogody trochę na pokładzie...
miasteczko urocze, chętnie bym tam pojechała, kiedy będzie cieplej, bo tym razem niestety pogoda nie dopisała, no i też zastanawiam się nad Bornholmem, sporo się nasłuchałam na temat tej wyspy i bardzo chciałabym pojechać :)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 18 maja 2010 22:02

Witaj.Pogoda jest nie ważna jeśli ma się tyle rozrywek pod nosem.Nawet nie wiem czy chciałbym schodzić na brzeg.Niestety jeszcze nie miałem przyjemności pływać takim statkiem,miejmy nadzieje że i mnie taka przygoda będzie dana :( :(
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

czarna
Podróże moją pasją

Nieprzeczytany post autor: czarna » 21 maja 2010 18:36

też się zastanawiałam czy schodzić na brzeg czy siedzieć na promie, gdzie było ciepło, ale uznałam, że skoro już tu jestem to chociaż nogę postawię na szwedzkiej ziemi i mimo pogody było warto :)

co do samego rejsu to koszt jest na prawdę niski, tak mi się wydaje, podejrzewam, że tyle samo byśmy wydali chcąc spędzić weekend gdzieś na lądzie, a tak to przynajmniej mamy wspomnienia i kolejne ciekawe przeżycie na koncie :) Więc nie ma na co czekać, tylko wyrwać się na weekend na morze :) nawet urlopu nie trzeba brać :)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 22 maja 2010 11:43

Sam poważnie zastanowię się nad wycieczką jakimś wycieczkowcem,teraz widzę że do ciekawa przygoda która pozostawia niesamowite wrażenia.Tak trzymać
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:

czarna
Podróże moją pasją

Nieprzeczytany post autor: czarna » 07 cze 2010 15:39

owszem pozostawia niesamowite wrażenie, a jeśli jeszcze trafi się na dobrą pogodę i da się zobaczyć wschód lub zachód słońca na pełnym morzu to już w ogóle idealnie :)

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 22 cze 2010 08:59

W temacie Szwecji przypomniała mi się jedna sprawa. Przypomniało mi się, podczas drapania miejsca po ugryzieniu komara :/ jest tam tych okropnych stworzeń cała masa.

Traumatyczne wspomnienia z Yelleware, gdzie chcieliśmy wejść na wzgórze Dundret, by podziwiać słońce 24h. ciężkie plecaki, do przejścia kawałek pod górę. już w miasteczku komary mocno nas atakowały. kiedy weszliśmy jednak do lasu zaczął się koszmar. Szło się z bzyczeniem komarów w uszach non stop. kiedy zwolniło się kroku obsiadały człowieka na całego. Było tak strasznie, że nie było mowy o postoju żeby odpocząć, czy załatwić się. Jak człowiek przystanął i klepnął się w głowę, zabijał przynajmniej 5 komarzyc :) Całe szczęście szczyt nie był zalesiony, na górze wiał wiatr, także spokojnie można było odpocząć - szczególnie psychicznie.
byle dalej...

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 24 cze 2010 15:44

W miejsca w które jeżdżę nie ma aż tyle tych małych piranii,nie mniej jednak jestem sobie w stanie wyobrazić co musiałeś czuć.To musiało być wyjątkowo nieprzyjemne doświadczenie.Dobrze że końcówka wycieczki zrekompensowała trud wędrówki. ;) ;) ;) ;)

Awatar użytkownika
Alex
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Alex » 09 sie 2010 12:25

Rewelacja.Wcale się nie dziwie że nie chce się schodzić na brzeg.Na takim statku można mieszkać. :o :o
http://podroze-forum.pl

Awatar użytkownika
jola i jurek
Ekspert- Ameryka południowa, wyspy Pacyfiku,Nepal

Nieprzeczytany post autor: jola i jurek » 10 sie 2010 11:41

Byłem w Szwecji samochodem i namiotem. Trochę moich wspomnień i wrażeń.

Wg mnie najlepszy termin wyprawy to czerwiec lub lipiec. Długie dnie i ciepło. Jestem z południa Polski więc wybrałem nocny rejs z Gdyni do Karlskrony. Wyjazd o 18 przyjazd o 13. Trochę drożej niż rejs przez dzień, ale warto. Zjeżdżamy z promu wypoczęci plus rano oglądamy Szwedzkie szkiery. Wieczorem lu nocą można zwiedzić prom. Bilet kosztuje samochód plus 5 osób, więc nie ma znaczenia czy jadą 2,3 czy 4 osoby ja płaciłem w jedną stronę ok 700 zł dla 3 osób. Widziałem sporo rowerzystów, którzy spali w śpiworach pod schodami przy recepcji. Na podłodze była wykładzina. Przejazd bez kabiny tylko bilet (rower w cenie) to cena kilkudziesięciu zł.
Bardzo pozytywne zaskoczenie to cena za pola namiotowe. Bardzo duży wybór z wysokim standardem opłata wynosiła ok. 50 zł za namiot bez względu na ilość ludzi i samochód. ( u nas trzeba płacić za namiot, każdą osobę oraz samochód i ceny zdecydowanie wyższe).
W Skandynawi można rozbijać się gdziekolwiek chyba, że jest w pobliżu dom, to trzeba się spytać właściciela o zgodę. I tu niespodzianka :shock: nie udało misię spać nigdzie na dziko (w Norwegii jeden na raz na parkingu przydrożnym nad jeziorem - toaleta z ciepłą wodą , wszystko w chromoniklach). Jeśli jest kawałek równego tewrenu napewno stoi tam już jakiś domek. Zjeżdżałem nawet w leśne drogi zawsze na końcuu była kolonia domków. Wymyśliłem nawet prawo "jeśli jest droga na 100% są domy".
Duże miasta zawsze zwiedzam w sobotę lub niedzielę- mały ruch oraz wolne i bezpłatne parkingi. Sztokholm będzie mi się kojarzył z ogromną ilością wysp i wody. Ładna starówka. Polecam muzem statku "Wasa". W latach 80 wydobyli z dna okręt wojenny dumę szwedzkiej marynarki z czasów ich potęgi w XVw. Okręt wypłynął ze stoczni i po kilku milach zatonął. Nie wiem co zrobili z projektantem. Wydobyto go w całości, wygłąda niesamowicie.
Z centrum wyjeżdża się systemem tuneli - barzo wygodne i ułatwiające jazdę. Jazda samochodem to przyjemność. Wszyscy jeżdżą zgodnie z przepisami, ale znaki drogowe ustawione są sensownie i nie ma potrzeby ich ignorować. Dla przykładu zaobserwowałem, że stosują tylkodwa ograniczenia prędkości 50 km/h w terenie zabudowanym, jeżeli domy są oddalone kilkadziesiąt metrów od drogi , to ograniczenie wynosi tylko 70 km/h. Wszyscy jadą 50 jeśli można 70 to wszyscy jadą 70 koniec ograniczeń wszyscy jadą 90. Nie ma zawalidrogi i w pewnym momencie stwierdziłem, że przez kilkaset km nikogo nie wyprzedziłem ani mnie nikt nie wyprzedził.
W pewnej odległość od Sztokholmu jest Mariefried. Maiejsce narodzin Zygmunta I naszego króla.
Jeśli ktoś sądzi, że Mazury to kraina jezior, to powinien pojechać do Szwecji. Ilość dużych jezior i kanałów przeogromna (nie wyobrażam sobie jak wygląda Finlandia :lol: ). Myślę, że w szkołach uczą żeglowania. Ilość jachtów niesamowita. Życia braknie żeby zjeździć te jeziora.
Dzika dziewicza przyroda coś wspaniałego.
Warto odwiedzić Uppsalę ichni Kraków. Katedrę i na przedmieściach muzeum (skansen) z czasów przed wikingami 8-)
Załączniki
M4100142.jpg
typowy domek
M4100116.jpg
Mariefried
M4100069.jpg
Sztokholm jak Wenecja

Awatar użytkownika
jola i jurek
Ekspert- Ameryka południowa, wyspy Pacyfiku,Nepal

Nieprzeczytany post autor: jola i jurek » 10 sie 2010 11:48