1234567

dla tych co interesuja sie chinami

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Chinach,które nie pasują do poniższych kategorii

Z podróży do Chin w maju/czerwcu 2008

Nieprzeczytany postprzez kanalarz » 13 lis 2010 23:15

Ach, nie mogę jakoś przestać. Tyle ciekawych rzeczy widziałem w Chinach... Więc jeszcze parę zdjęć.
Załączniki
IMG_1180-.JPG
Oto jedna z tajemnic, dlaczego tam tak tanio można produkować. To nie tylko sprawa taniej siły roboczej. U nas do budowy np. statków potrzebne są stocznie. Tam dużą część robót prowadzi się w szczerym polu.
IMG_1180-.JPG (56.4 KiB) Przeglądane 5114 razy
IMG_1086-.JPG
W takich skalnych wnękach wzdłuż rzeki Jangce Chińczycy chowają zmarłych. Potem ich odwiedzają, nawet czasem traktują jak żywych przynosząc im jedzenie itp. Brzmi to dla nas trochę makabrycznie, ale co kraj to obyczaj.
IMG_1086-.JPG (84.35 KiB) Przeglądane 5114 razy
IMG_1152-.JPG
Oto jeszcze parę postaci z chińskich wierzeń, które można zobaczyć w Mieście Duchów. Z tymi facetami lepiej żyć w przyjaźni.
IMG_1152-.JPG (60.68 KiB) Przeglądane 5114 razy
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")

kanalarz
Expert -Daleki Wschód,Ameryka Północna,Europa

• Podziękował : 1 raz
  • Otrzymał podziękowań: 14 razy

Re: dla tych co interesuja sie chinami

Nieprzeczytany postprzez admin » 18 lis 2010 14:01

Przyznam się szczerze iż sledze na bieżąco twoje posty wraz ze zdjęciami które robią wrażenie.Ta fotka slumsów w Chinach zszokowała mnie,a ja myślałem ze tylko slumsy w Indiach wyglądają tak strasznie.

Swoja drogą tylko pozazdrościć ( oczywiście w pozytywnym znaczeniu) możliwości łączenia obowiązków z pasja do podroży.Wspominałeś już w którymś z postów odnośnie swojej pracy,napisz dokładniej czym się zajmujesz (pytam z ciekawości).Oczywiście każde kolejne fotki mile widziane.Oby tak dalej ;) ;) ;) ;) ;)
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek

admin
Administrator

• Podziękował : 86 razy
  • Otrzymał podziękowań: 107 razy

Nieprzeczytany postprzez kanalarz » 29 lis 2010 23:57

admin napisał(a):Wspominałeś już w którymś z postów odnośnie swojej pracy,napisz dokładniej czym się zajmujesz (pytam z ciekawości).

Jestem inżynierem od projektowania i budowy takich obiektów jak mosty, zapory, śluzy morskie i żeglugi śródlądowej, zabezpieczenia przeciwpowodziowe itp. Ponieważ mam już swoje lata, więc jakiejś pozycji dorobiłem się w tym zawodzie. Holandia, gdzie mieszkam i pracuję już prawie 30 lat, ma tu poza tym dobrą markę w świecie. Dlatego też dużo jeżdżę.
Nie powiedziałem, że przybyłem was ocalić. Przybyłem ocalić Ziemię. (Klaatu w filmie "Dzień w którym Ziemia zatrzymała się")

kanalarz

Nieprzeczytany postprzez backpacker » 30 lis 2010 09:28

Praca idealna, jak dla kogoś kto jeździć lubi. widzę, że podczas służbowych podróży znajduje się czas na zwiedzanie - to najlepsze łączenie przyjemnego z pożytecznym, jakie można sobie wyobrazić ;)
byle dalej...

backpacker
przyjaciel forum

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postprzez piotr_g » 12 sty 2011 12:54

Witam wszystkich,

Przeglądam właśnie galerie Państwa zdjęć i - podobnie jak w czasie podróży do Chin w zeszłym roku - nasuwa mi się jedna myśl, gdy myślę o tym kraju: Kraj wielu absurdów niespotykanych w Europie.

(tak, wiem, że to Hong Kong)
Blok sypiący się, zapewne wybudowany dla 'biedoty' kilkadziesiąt lat temu i jedno, jedyne mieszkanie, które nawet z zewnątrz odróżnia się od pozostałych.

Z drugiej strony ten kontrast nowoczesności (ponowoczesności miejscami!) i absolutnej ruiny sypiącego się systemu tylko w Chinach tak współgra ze sobą. Swojego czasu miałem okazję zwiedzić stolicę Koreii Północnej. Pamiętam, że ktoś z grupy opowiadał, że tak właśnie wyglądały Chiny 30 lat temu (czyste ulice, ale prawie wyludnione, z miejscami sowiecką architekturą z lat 60-70, panująca w okół złowieszcza cisza i szeorkie, puste jezdnie). A teraz? Stolica Chin wygląda jak centrum tego świata, ulice są tłoczne, gwarne i kolorowe, ale raz po razu za winklem można zaobserwować scenki świadczące o tym, że to tylko fasda.

piotr_g

• Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postprzez kanalarz » 12 sty 2011 17:45

Nie byłbym pewien, czy to fasada. Raczej skłaniałbym się do wręcz przeciwnej opinii: To rzeczywisty obraz chińskiej dynamiki i niespotykanego gdzie indziej postępu. Zaś te scenki z zaułków itp. to nienadążająca za tym postępem mniejszość. Oczywiście także licząca się i bezwzględnie zasługująca na troskę – ale jednak mniejszość.

kanalarz

Nieprzeczytany postprzez bialychinczyk » 09 maja 2011 17:47

[quote="kanalarz"]Popieram zdanie Adama (Białego Chińczyka?) wyrażone na jego blogu.

nie jestem Adamen, czytaj dokladnie

moj blog to

REKLAMA USUNIĘTA

nie odwiedzam Was za czesto, gdyz ten portal jest nieosiagalny z miasta w ktorym mieszkam w Chinach. Teraz jestem w Kalifornii, stad wszystko dziala OK

Bialychinczyk

bialychinczyk

Nieprzeczytany postprzez kanalarz » 29 maja 2012 22:03

Trochę późno ale dziękuję za odpowiedź na moje pytanie w nawiasie. Tylko po co przy niej ta niemiła uwaga?… Od razu odeszła mi ochota na Twój blog Biały Chińczyku.

kanalarz

Nieprzeczytany postprzez zakl2 » 04 wrz 2013 14:40

fajne zdjęcia, miło jest zobaczyć na fotografiach codzienność tego kraju

zakl2
Nowicjusz