1234567


Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

Sekcja przeznaczona wyłącznie dla kobiet, czyli kremy na opalanie, torebki,stroje kąpielowe itd
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Posty: 4931
Rejestracja: 12 mar 2010 11:22
Kontakt:

Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

Nieprzeczytany post autor: admin » 14 lut 2019 12:54

W branży podróży lotniczych na świecie obserwuje się nowy trend w zakresie rosnącej liczby niezależnych kobiet-pasażerów, a wśród tych kobiet podróżujących, indyjskie kobiety mają znaczący udział w tej branży. To objawienie wysunęło się na pierwszy plan w badaniu British Airways (BA). BA opublikowała Global Solo Travel Study na świecie aby zrozumieć, które miejsca są najbardziej kuszące dla prawdziwego eskapizmu.

BA Global Solo Travel Study, w którym wzięło udział prawie 9000 18-64-latków w Wielkiej Brytanii, USA, Francji, Indiach, Niemczech, Włoszech, Brazylii i Chinach, wykazało, że ponad 50% kobiet wzięło urlop samodzielnie, a 75% kobiet planuje samotną podróż w ciągu najbliższych kilku lat.

Według badania BA, prawie 47% indyjskich kobiet twierdzi, że podróżowało samotnie, przez co najmniej 2 - 5 razy, a 30% indyjskich podróżnych zamierza podróżować w ciągu najbliższych 2-3 miesięcy. Maksymalna liczba osób podróżujących samotnie w Indiach mieści się w przedziale wiekowym 18-25 lat.

Z badania wynika, że najwięcej indyjskich podróżników, 37% podróżowało samotnie do Europy, a 33% podróżowało do Zjednoczonych Emiratów Arabskich i na Bliski Wschód.

Zanna Van Dijk, blogerka podróżnicza i organizatorka indywidualnych podróży samotnej kobiety, komentuje: "Nie ulega wątpliwości, że współczesne podróże uległy zmianie. To, czego kobiety szukają z czasem dla siebie, to odkrywanie, odkrywanie i odkrywanie. Nie jesteśmy już dłużej związani tradycyjnymi rodzinnymi koncepcjami urlopowymi czy stygmatyzacją w samotności".

W badaniu wspomniano również o najbardziej odważnych podróżnikach i stwierdzono, że we Włoszech 63% kobiet w wieku 18-65 wyruszyło w podróż do innego kraju, a następnie 60% do Niemiec. Najmniej skłonne do wyjazdu za granicę, z zaledwie 16%, były kobiety z USA.

Co ciekawe, niemieccy podróżni najczęściej wyjeżdżają w pojedynkę, przy czym jedna na pięć z nich traktowała się jako samotna podróż ponad 10 razy, ale krajem najbardziej skłonnym do podróżowania na długich dystansach są Chiny, gdzie prawie 50% z nich lata w ciągu 11 godzin za swoje ostatnie międzynarodowe doświadczenie.

British Airways Holidays, powiedział: "Na British Airways nasza 16,000 niesamowita załoga pokładowa obsługuje ponad 800 lotów dziennie do ponad 200 miejsc docelowych. Są ekspertami w dziedzinie podróży, często dostrzegają nowe trendy i, co najważniejsze, rozumieją potrzeby naszych klientów. To, co wracało do nas dzięki badaniom, które przeprowadziliśmy i anegdotycznie od naszej załogi, to wzrost liczby kobiet, które wybrały długie i krótkie trasy podróży na własnych warunkach".
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

krasnopani
Patner forum
Posty: 14
Rejestracja: 01 mar 2019 12:38
Kontakt:

Re: Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

Nieprzeczytany post autor: krasnopani » 24 mar 2019 22:22

W zasadzie dlaczego kobiety nie miałyby podróżować samotnie? No i pytanie oczywiste: czy cel podróży związany jest z pracą (wtedy już zupełnie nie widzę żadnego problemu) czy jest to wyjazd typowo turystyczny vel podróżniczy. W drugim przypadku pytanie raczej: "Czy ludzie podróżują samotnie?". Niektórzy nie wyobrażają sobie samotnego wyjazdu. No bo nudno, nie ma się do kogo odezwać, no i w ogóle jak to - samemu? Inni z kolei o niebo wolą taką podróż. Bo nie ma się co czarować - dłuższy wyjazd w towarzystwie, szczególnie niesprawdzonym "w bojach" może stanowić dużo większe wyzwanie, niż w pojedynkę. W końcu spędzamy z sobą 24h, no może troszkę mniej - wszak trzeba też spać.
Podróżując solo, sami decydujemy co i w jakiej kolejności zobaczyć, gdzie chcemy zatrzymać się dłużej itd. Oczywiście będąc samotnie podróżującą kobietą trzeba mieć na uwadze lokalne uwarunkowania i zwyczaje, aby mniej więcej spodziewać się jakie sytuacje mogą mieć miejsce i jak w przypadku różnych zachowań tubylców reagować, ale też jak samemu się zachowywać/nie zachowywać. Ale w równym stopniu dotyczy to podróżujących solo, jak i w więcej osób.
Osobiście bardzo lubię podróżować w pojedynkę. Daje mi to swobodę działania, o której pisałam wyżej (sama decyduje gdzie ile spędzę czasu, co koniecznie chcę zobaczyć, a co odpuszczam). Ale jest jeszcze ważniejszy powód: samotna podróż otwiera na otoczenie. Podróżując w towarzystwie nawet jednej osoby, automatycznie tworzymy zamknięty krąg i jesteśmy mniej skłonni do interakcji. Kiedy podróżuję sama, mogę baczniej obserwować otoczenie, wyławiam więcej szczegółów. I dużo łatwiej wtedy nawiązać kontakt z miejscowymi, ale także, w razie niechcianego kontaktu, łatwiej go zakończyć - przynajmniej w miejscach, w których ja byłam. Nie zdarzył mi się bowiem brak reakcji ze strony postronnych osób w sytuacji, kiedy samotna kobieta potrzebuje pomocy :)
O moich podróżach: http://tamdaleko.pl/ (partner forum)

Awatar użytkownika
ccc
Podróżnik
Posty: 151
Rejestracja: 06 kwie 2016 16:25

Re: Czy kobiety podróżują samotnie, czy to bezpieczne i jak wyglądają statystyki

Nieprzeczytany post autor: ccc » 26 mar 2019 01:36

Samotne podroze maja oczywiscie plusy i minusy.
Mysle, ze nic w tym dziwnego, dzis dziewczyny sa odwazne i maja coraz mniej kompleksow, spotykalem nie raz samotnie podrozujace dziewczyny w najbardziej odleglych zakatkach globu. :)
Chcialbym dodac, ze dziewczyny z Indii czy z Chin czesto podrozuja we dwie.
Dla mnie podróże maja na celu nie tylko spełnienie marzeń i poznanie innych kultur, ale przede wszystkim poznanie samego siebie.

Relacja z wyprawy na Biegun Pólnocny lodołamaczem atomowym
Relacja z wyprawy na Antarktydę / Polska Stacja Arctowski
Wizyta w Czarnobylu i Prypeci

ODPOWIEDZ

Wróć do „Kobieta w podróży”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości