1234567

Cypr ogólnie

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia na Cyprze

Re: Cypr ogólnie

Nieprzeczytany postprzez backpacker » 31 maja 2010 08:43

W obliczu powyższych faktów, trzeba zastanowić się, czy to przypadkiem nie wyjdzie Ci na dobre... ;) Może w takim razie weźcie ze sobą Twojego TZ, zawsze to bezpieczniej.
byle dalej...

backpacker
przyjaciel forum

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postprzez MaMaMija » 16 lut 2012 23:47

Bylam na Cyprze kilkadziesiat razy i zawsze wracam tam z ogromnym sentymentem. Nie jest tak zle. To prawda, ze jest drogo. Drogo jak czort. Ale ten kraj ma tez swoj urok:) Jest jeden warunek zeby dobrze sie tam czuc: trzeba wrzucic na luz:)

MaMaMija
Bywalec

• Otrzymał podziękowań: 1 raz

Nieprzeczytany postprzez tatrz-anka » 17 lut 2012 12:54

Czyli jak już naoszczędzam i wyluzuję, to mogę spokojnie ruszać na Cypr! :)
Super, dobrze wiedzieć :)
Dzięki też za powyższy link, chętnie sobie poczytam - dobrze mieć jakieś ciekawe informacje w zapasie - nigdy nie wiadomo kiedy się przydadzą :)

tatrz-anka
przyjaciel forum

• Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postprzez MarcinTravelFun » 08 paź 2012 11:15

Pracowałem na Cyprze w Ayia Napa w 2009 roku więc poznałem zarówno Cypr jak i samych cypryjczyków. Podzielę się więc z wami moim know how;-)
Pracowałem w sieci hoteli Tsokkos (cypryjczycy to straszne hamy....)a pożniej w bardzo busy restauracji (Ayia Napa Steak House - polecam bo była to jedna z najlepszych restauracji w mieście - liczba klientów sama o tym mówiła :D ) poznałem również turystyów - gł. angoli, niemców, skandynawów i rosjaninów, którzy przyjeżdzali tam tylko w jednym celu - impreza, impreza, impreza!!
Tak więc mi osobiście Cypr kojarzy się z : niesympatycznymi mieszkańcami, wypaloną słońcem wyspą, super morzem i licznymi klubami!! Byłem raz i mi wystaczy. A i upał masakryczny do Wrzeźnia jest poprostu masakra!!!
Polecam więc Październik gdyż trochę chłodniej ale i mniej ludzi i taniej!!! :D

MarcinTravelFun
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez elf_podróżnik » 08 lis 2012 17:32

Ja bylam w limassol..to bylo dawno, ale z tego co pamietam bylo naprawde uroczo. I ja w przeciwienstwie do os.wyzej spotkałam bardzo sympatycznych ludzi, np taka starsza pani u ktorej codziennie kupowalam owoce. Owszem wyspa wypalona przez slonce, racja i morze suuuper tez prawda :). Gorąc jak cholera! Ae warto warto i jeszcze raz warto.

elf_podróżnik
Bywalec

• Otrzymał podziękowań: 2 razy

Nieprzeczytany postprzez obiezysklad » 04 wrz 2013 11:51

Polecam Pafos- cudowne miejsce na podróże na Cypr
więcej na reklama
pozdrawiam
Wojtek

obiezysklad

Nieprzeczytany postprzez Arkadyjczyk » 08 paź 2013 13:38

A ja mieszkam w Nikozji, przyznam, że chwalę sobie to miasto, zwłaszcza jego starą część, która ma swój urok i klimat. Jeżeli chodzi o samych Cypryjczyków, to zwłaszcza o tych greckich mogę się wypowiadać w samych superlatywach. Są bardzo pomocni dla takich żółtodziobów jak ja, szczególnie byli w pierwszych dniach, kiedy nie mogłem znaleźć takiego czy innego miejsca. Generalnie, o co by się ich nie zapytać to pomogą. Cypryjczycy (greccy), których poznałem, bo zajmują się pomocą Erasmusom to też bardzo fajni ludzie. :) Inaczej trochę wygląda kwestia z turecką częścią wyspy, choć i tam, np. w Kyrenii, spotyka się niezwykle miłych ludzi, ale ta ich miłość wynika najprawdopodobniej z chęci zysku :)

Co do cen... hmm... dla Polaka jest drogo. Ale dla Polaka prawie wszędzie jest drogo, gdzie walutą jest Euro. Kiedy spytasz Fina, albo Hiszpana, to powie Ci, że jest tanio, albo niewiele drożej niż w ich krajach. Wszystko zależy od zasobności portfela. Ale z drugiej strony w Polsce za 25-30 zł nie kupisz zbyt wiele, zaś tutaj za 25-30€ masz zakupy na kilka dni. I tak mniej więcej należy rozpatrywać ceny na Cyprze - tu ludzie zarabiają 4x tyle co w Polsce, a ceny mają "nominalnie" takie same jak my w Polsce, a czasem nawet niższe: patrz paliwo (na Cyprze 1,4€, w Polsce - 6 zł.) ;)

Arkadyjczyk

Nieprzeczytany postprzez Frezja » 28 lis 2013 14:55

Od jak dawna mieszkasz na Cyprze ?
Ciekawa jestem również czy wcześniej bywałeś tam na wycieczkach, wczasach i w efekcie podjąłeś decyzję czy po prostu nadarzyła się okazja ?

Frezja
Bywalec

Nieprzeczytany postprzez startbook.com » 02 gru 2013 13:22

Niektóre z powyższych opinii każą mi trochę przewartościować to jak Cypr prezentował się w mojej głowie. osobiście nie byłam, ale miałam jakieś takie pozytywne wyobrażenie o nim. Jak widać nie jest chyba tak kolorowo ;)
Strona startowa dla Ciebie
http://www.startbook.com/

startbook.com
Bardzo aktywny użytkownik

• Podziękował : 10 razy
  • Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postprzez nowakkk » 30 gru 2013 18:20

jaki jest koszt wyjazdu na Cypr

nowakkk