1234567

Co zwiedzać na trasie Bydgoszcz przez Poznań do Wrocławia

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Polsce ,które nie pasują do poniższych kategorii

Co zwiedzać na trasie Bydgoszcz przez Poznań do Wrocławia

Nieprzeczytany postprzez przemas9302 » 12 lis 2012 22:39

Za około 3-4 tygodnie planuje ze znajomymi weekendowy wypad co warto zwiedzic na trasie Bydgoszcz przez Poznań do Wrocławia? Czekam na ciekawe propozycje z góry dzięki.

przemas9302
Nowicjusz

• Podziękował : 2 razy
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Co zwiedzać na trasie Bydgoszcz przez Poznań do Wrocławi

Nieprzeczytany postprzez turysta84 » 13 lis 2012 08:34

W Poznaniu myślę, że warto odwiedzić jezioro Malta, Stare Miasto z Ratuszem, Ostrów Tumski. We Wrocławiu bym polecał Starówkę, Ogród Japoński, Ogród Zoologiczny i oczywiście znajdującą się w Parku Szczytnickim Fontannę. Chyba jeszcze odbywają się tam pokazy laserowe wieczorami. To takie moje propozycje na weekend, napisz bardziej konkretnie co Cię interesuje to postaram się coś konkretniej doradzić.

turysta84
Nowicjusz

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 2 razy

Nieprzeczytany postprzez przemas9302 » 13 lis 2012 14:22

Ogólnie interesują mnie jakieś zabytki, ogrody ciekawe miejsca do odwiedzenia a mamy na to 1 dzień mianowicie sobote i tak myśleliśmy, aby oprócz samego Poznania i Wrocławia zwiedzić coś znajdującego się po drodze i obok tych miast.

przemas9302
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez turysta84 » 13 lis 2012 22:20

Miałbym kilka propozycji dla ciebie (nie trzeba dużo zbaczać z wyznaczonej trasy:))
1. Możecie sobie zwiedzić Zamek w Rydzynie (obecnie zrobiony na Hotel ,ale jest możliwość zwiedzenia jednego piętra. Trzeba zadzwonić pod numer (65) 529 59 40 i się umówić. Niestety nie mam danych co do obecnej ceny.
2. W Gnieźnie możecie zwiedzić Katedrę Gnieźnieńską, a potem pochodzić po malowniczym rynku.
3. Wyjeżdżając z Bydgoszczy możecie sobie podjechać do Biskupina.
4. Zahaczyć też można o Neogotycki Zamek w Kórniku.
Co do ogrodów to najciekawszy chyba będzie już Ogród Japoński znajdujący się w samym Wrocławiu

turysta84
Nowicjusz

• Otrzymał podziękowań: 2 razy

Nieprzeczytany postprzez przemas9302 » 14 lis 2012 12:21

Ok dzięki za propozycje w Kórniku kiedyś byłem ale to było bardzo dawno i chętnie zwiedze ten zamek jeszcze raz bo podobał mi się.

przemas9302
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez admin » 15 lis 2012 17:00

Witaj. Dodając co nie co od siebie polecam przejrzeć Najwazniejsze zabytki Poznania na naszym forum. Co do Wrocławia to kościoły w centrum ale z samej góry z pięknym widokiem na rynek. To samo jeśli chodzi o Ostrów Tumski. A jeśli już będziesz na Ostrowie Tumskim koniecznie zajrzyj do ogrodu botanicznego. Jeden z przyjaciół naszego forum pracuje w ogrodzie botanicznym myślę że z chęcią Ci pomoże jeśli ów pomocy będziesz potrzebować.
Jeśli ktoś Ci pomógł podziękuj mu klikając na ikonkę w prawym górnym rogu pomocnego postu.
................................................................................................................
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek

admin
Administrator

• Podziękował : 53 razy
  • Otrzymał podziękowań: 75 razy

Nieprzeczytany postprzez sukulent » 15 lis 2012 17:36

A tym przyjacielem jestem ja i serdecznie Cię zapraszam. I z przyjemnością udzielę Ci wszelakich jnformacji i wskazówek co trzeba we Wrocławiu koniecznie zobaczyć a co należy ominąć.

sukulent
Moderator

• Podziękował : 24 razy
  • Otrzymał podziękowań: 13 razy

Nieprzeczytany postprzez admin » 17 lis 2012 15:14

A gdybyś chciał zobaczyć co jeszcze warto zwiedzić we Wrocławiu zapraszam do tematu poniżej

najważniejsze zabytki Wrocławia
Jeśli ktoś Ci pomógł podziękuj mu klikając na ikonkę w prawym górnym rogu pomocnego postu.
................................................................................................................
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek

admin
Administrator

• Podziękował : 53 razy
  • Otrzymał podziękowań: 75 razy

Nieprzeczytany postprzez tomalala » 28 lis 2012 11:15

jeżeli już będziecie w Bydgoszczy, to nie mamy tutaj zbyt wielu zabytków - nie oszukujmy się, ale warto zostawić samochód na wyspie młyńskiej i zrobić sobie spacer właśnie wyspą, obok opery w stronę kościoła klarysek (zahaczając o niego), następnie wrócić i ulicą stary port dojść do mostu bernardyńskiego, przejść przez niego, wejść do kościoła Jezuitów (bardzo ładny) i następnie udać się na wprost na stary rynek i na koniec wejść jeszcze do Katedry. prawie same kościoły, ale tylko takie mamy zabytki w tym mieście. myślę, że miły godzinny spacer z tego wyjdzie, więc w Bdg dużo czasu nie stracicie ;)

tomalala

Nieprzeczytany postprzez adakowalik » 02 sty 2014 16:35

Zgadza się....Tomala jestes z Bydgoszczy???:D

adakowalik