Nieprzeczytane posty

Cinque Terre zdjęcia 2014

1
Do Cinque Terre dotarliśmy wczesnym popołudniem ( pełny opis miasteczek pojawi się już niebawem w naszej pełnej relacji.

Naszą bazą wypadową było miasteczko La Spezia
zdj 1.jpg
Mieliśmy 2 dni na zwiedzenie 5 miasteczek Cinque Terre. Pierwszego popołudnia udaliśmy się na wycieczkę drogą wodną, podziwiając owe miasteczka z wody.

Udaliśmy się jednak najpierw stateczkiem do miejscowości Portovenere.
zdje 2.jpg
zdj 3.jpg
zdj 4.jpg
Mały kościół to główna atrakcja miasteczka a stamtąd udaliśmy się kolejnym statkiem wzdłuż wybrzeża Cinque Terre.
zdje 5.jpg
zdje 6.jpg

Re: Cinque Terre zdjęcia 2014

2
Podróż drogą wodną to był szczał w 10.
zdjeica 7.jpg
Pierwszym z pięciu miasteczek, do którego dotarliśmy to miasteczko Riomagiore.
zdjeci 8.jpg
Po krótkim postoju dotarliśmy do uroczej Manaroli
zdjeci9.jpg
Cornigile widzieliśmy z góry ponieważ nie ma bezpośredniego dostępu od strony wody. Oczywiście dotarliśmy tam kolejnego dnia
Cinque terre 10.jpg
Vernaza ze słynnym zamkiem ukazała się naszym oczom nieco później
Cinque terre 11.jpg
Na koniec zostawiliśmy sobie piękne Monterosso, w którym to zostaliśmy aż do wieczora
Cinque terre 112.jpg
Cinque terre 13.jpg
Cinque terre 14.jpg
Późnym wieczorem czekał nas kolejny piękny zachód słońca
Cinque terre 15.jpg
Załączniki
Cinque terre 11.jpg

Re: Cinque Terre zdjęcia 2014

3
Kolejny dzień spędziliśmy we wszystkich miasteczkach, które uprzednio widzieliśmy z wody

Piękne Riomagiore
Cinque terre 16.jpg
Cinque terre 17.jpg
Cinque terre 18.jpg
Cinque terre 19.jpg
sklepik z pamiątkami
Cinque terre 20.jpg
Malutka i urokliwa Manarola
Cinque terre 21.jpg
Cinque terre 22.jpg
Jedna z wielu restauracji ulokowanych majestatycznie na pułkach skalnych.
Cinque terre 23.jpg
Cinque terre 24.jpg
Cinque terre 25.jpg
Kolejnym miasteczkiem była piękna Vernazza.

Widok z zamku
Cinque terre 26.jpg
Cinque terre 27.jpg
Cinque terre 28.jpg
Cinque terre 29.jpg
Wróciliśmy także po raz drugi do Monterosso.
Cinque terre 30.jpg
Cinque terre 31.jpg
Cinque terre 32.jpg
Wieczór spędziliśmy w Conigilli a także w Manaroli.

Wąskie uliczki Cornigili
Cinque terre 33.jpg
Cinque terre 35.jpg
Sam wieczór to już tylko wino nastrojowa muzyka i niezapomniany widok na Manarole nocą.
Cinque terre 36.jpg
Cinque terre 37.jpg
Cinque terre 38.jpg
Cinque terre 39.jpg

Następnego dnia udaliśmy się do pięknej Florencji, szczegóły poniżej

Florencja atrakcje, zdjęcia, opisy, porady
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Cinque Terre zdjęcia 2014

6
Proszę nie drażnić o poranku, w dodatku mega chłodnym i pochmurnym, zapowiadającym się okropnie pracowicie...
Uwielbiam Cinque Terre, choć panuje w niej spory ruch turystyczny. Polecam generalnie cała Ligurię, jest równie piękna (może piękniejsza) niż Toskania,a ciut tańsza i mniej zatłoczona.

Re: Cinque Terre zdjęcia 2014

7
Zdjęcie Vernazzy znalazłem przypadkowo przeglądając tapety do smartfona, może rok temu.
Oj ... pomyślałem - że też to przegapiłem będąc w okolicy Genuii :(
Teraz widzę z Twoich zdjęć, że jest w pobliżu jeszcze kilka fajnych miasteczek. To takie perełki Ligurii.
Piękne zdjęcia, szczególnie te wieczorem.

Re: Cinque Terre zdjęcia 2014

8
Kurcze jaka szkoda, od Genui mieliście tak blisko, no trudno, może następnym razem. Jeśli miał bym być szczery to oprócz Positano na wybrzeżu Amalfi to Cinque Terre jest o wiele bardziej klimatyczne i piękne. Oczywiście jak na mnie przystało będąc w Cinque Terre nie obyło się bez przygód.

Wyobraź sobie że pociągi kursujące pomiędzy wioskami zatrzymują się bądź to na każdej stacji, bądź to na co drugiej i nigdy nie wiesz, który gdzie stanie. I jak się zgubiłem z żoną na stacji, i próbowałem do niej wrócić mijałem moją stację dwu krotne. Zanim dotarłem na miejsce po ok 2 godzinach żony już nie było. Niestety nie miało ona ani telefonu ani pieniędzy. Spotkaliśmy się dopiero na głównej stacji po ok 3 godzinach, wyobrażasz sobie w jakich byłem tarapatach. ;) ;) ;) A najgorsze jest to że zgubiłem się z żoną ok 4 razy podczas naszych podróży, choć to już inna historia. Tak czy inaczej uwielbiam Cinque Terre. Oczywiście wybrzeże Amalfi, jest także piękne i również polecam je zobaczyć. Jeśli chodzi o Conque Terre to Idealnie jest zobaczyć wszystkie wioski i miasteczka od strony wody a później już na spokojnie zwiedzać wszystko od strony lądu.
Zobacz, naszą wyjątkową książkę Sekretne miejsca w Europie , w której znajdziecie miejsca, których w większości nie ma na mapach ani w przewodnikach. Ta wyjątkowo rzadka publikacja ujrzała światło dzienne po blisko pięciu latach poszukiwań. To idealna propozycja dla wszystkich, nie tylko tych kochających podróże, link do książki https://podroze.org.pl/product/sekretne ... w-europie/

Re: Cinque Terre zdjęcia 2014

10
... że pociągi kursujące pomiędzy wioskami zatrzymują się bądź to na każdej stacji, bądź to na co drugiej i nigdy nie wiesz, który gdzie stanie.
Ale numer, tego nie znałem. W sumie nie korzystam z pociągów, też bym się podrapał po głowie - co jest grane widząc jak pociąg nie zatrzymuje się ma mojej docelowej stacji.
... że zgubiłem się z żoną ok 4 razy podczas naszych podróży ...
też dobre. Jeszcze mi się nie zdarzyło, ale różnie bywa.
Jeśli chodzi o Conque Terre to Idealnie jest zobaczyć wszystkie wioski i miasteczka od strony wody a później już na spokojnie zwiedzać wszystko od strony lądu.
To dobry pomysł. Chciałem tak zrobić w 2016 będąc na Gargano. Zobaczyć wyspy Tremiti oraz jaskinie, które są podobno przepiękne.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Włochy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 309 gości

cron