1234567

Chorwacja, Grecja czy Czarnogóra, co wybrać?

W tej sekcji poruszamy tematy ogólne związane z turystką

Chorwacja, Grecja czy Czarnogóra, co wybrać?

Nieprzeczytany postprzez Daruma » 16 cze 2013 21:52

Witam,
wybieram się z rodzinką (albo tylko z mamą, tego jeszcze nie wiem :P) na wczasy. Zastanawiamy się nad kilkoma ofertami, które zaraz Wam pokrótce zaprezentuję, najpierw jednak powiem, czego oczekuję po wakacjach.

Jesteśmy osobami, które lubią poleżakować na plaży, ale także zwiedzać ciekawe miejsca. Nie lubimy jednak zbytnio tłumów i głośnych kurortów, okupowanych przez "młodych i "wyzwolonych" (sama mam 23 lata, ale chodzenie po dyskotekach i "rozszerzanie kręgu jednonocnych znajomych' uznaję za atrakcję nieatrakcyjną ;-D). Głównie oczekujemy spokoju (oczywiście w miarę możliwości miejscowości turystycznych ;-)).

A teraz nad czym się zastanawiamy:
1. Grecja Leptokaria (z BUT Śląsk) - byłam już tam i uważam, że miejscowość jest przepiękna, ciepłe morze, uroczy ludzie, w miarę czysto, Leptokaria dość kameralna. Ceny na średnim poziomie, na pewno taniej niż we Włoszech, ale drożej zdecydowanie niż w Polszy.
2. Chorwacja Makarska (silesiatour) - nie byłam, opinie czytałam różne. Chciałabym jednak poznać trochę Chorwatów i ich kulturę. Pytanie - czy Makarska się do tego nadaje?
3. Czarnogóra (silesiatour) i tu trzy miejscowości: Bar (a dokładnie Susajn) lub Sutomore lub Ulcyn. Czarnogóra to moje kilkumiesięczne marzenie, jednak znowu spotkałam się z bardzo, ale to bardzo różnymi opiniami. Głównie boję się, że jest zbyt brudna i że infrastruktura jeszcze nie na zbyt dobrym poziomie. Czytałam też wiele różnych opinii na temat wybranych przez siebie miejscowości, w sumie co człowiek to inaczej mówi.

I teraz pytanie do Was: co polecacie? Albo co wybralibyście? Dodam jeszcze, że oprócz wycieczek fakultatywnych, które są bardzo drogie jak na mój gust -_-, chciałabym jeszcze pozwiedzać miasta na własną rękę, stąd potrzebny mi transport typu kolej/autobus na miejscu (dość tani :P) Mam nadzieję, że ktoś coś poleci ;-)

A i czasu mam niewiele, bo promocja w ST trwa do 19.06 xD Więc proszę o jak najszybsze opinie i relacje ;-D

Daruma

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Re: Chorwacja, Grecja czy Czarnogóra, co wybrać?

Nieprzeczytany postprzez paulina20_03 » 17 cze 2013 17:45

Witaj :)
Jak najbardziej polecam Ci Grecję. Skoro już byłas to wiesz, że jest pieknie, cieple morze i ten klimat.
Ceny faktycznie nie są za wysokie. Cisza spokój, idealnie na leżakowanie i opalanie sie :)

paulina20_03
Bywalec

Nieprzeczytany postprzez GdanskaNocka_pl » 19 cze 2013 12:02

Każdy z tych krajów jest wart odwiedzenia,jednak jeżeli będzie to pierwsza wycieczka,to z pewnością najciekawiej przedstawia się wizyta w Grecji i to też mogę polecić.

GdanskaNocka_pl
Bywalec

Nieprzeczytany postprzez kajaczek123 » 27 cze 2013 14:06

Osobiście wybrałbym nr 1. Akurat na tej wyspie nie byłem, może kiedyś się uda, Nasz wybór też padł Grecję i spokojną wyspę - na Zakynthos i małą miejscowość - spokój, niewielki hotel, fajne miejsce wypadowe do zwiedzania wysepki.

kajaczek123

Nieprzeczytany postprzez ankka » 28 cze 2013 11:05

GdanskaNocka_pl napisał(a):Każdy z tych krajów jest wart odwiedzenia,jednak jeżeli będzie to pierwsza wycieczka,to z pewnością najciekawiej przedstawia się wizyta w Grecji i to też mogę polecić.

Ja bym Grecji w tym roku nie proponowała bo tam zapowiada się gorące lato pod względem strajków związanych z problemami finansowymi Grecji....
Lepszym wyborem byłaby wg mnie Chorwacja

ankka
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez zeros » 22 lip 2013 10:18

Daruma napisał(a):Witam,
wybieram się z rodzinką (albo tylko z mamą, tego jeszcze nie wiem :P) na wczasy. Zastanawiamy się nad kilkoma ofertami, które zaraz Wam pokrótce zaprezentuję, najpierw jednak powiem, czego oczekuję po wakacjach.

A teraz nad czym się zastanawiamy:
1. Grecja Leptokaria (z BUT Śląsk) - byłam już tam i uważam, że miejscowość jest przepiękna, ciepłe morze, uroczy ludzie, w miarę czysto, Leptokaria dość kameralna. Ceny na średnim poziomie, na pewno taniej niż we Włoszech, ale drożej zdecydowanie niż w Polszy.
2. Chorwacja Makarska (silesiatour) - nie byłam, opinie czytałam różne. Chciałabym jednak poznać trochę Chorwatów i ich kulturę. Pytanie - czy Makarska się do tego nadaje?
3. Czarnogóra (silesiatour) i tu trzy miejscowości: Bar (a dokładnie Susajn) lub Sutomore lub Ulcyn. Czarnogóra to moje kilkumiesięczne marzenie, jednak znowu spotkałam się z bardzo, ale to bardzo różnymi opiniami. Głównie boję się, że jest zbyt brudna i że infrastruktura jeszcze nie na zbyt dobrym poziomie. Czytałam też wiele różnych opinii na temat wybranych przez siebie miejscowości, w sumie co człowiek to inaczej mówi.

Ja osobiście z tego wybrałabym Czarnogórę. Byłam tam, także z biurem podróży, i miejsce jest bajeczne. Wydaje mi się ze warto teraz jechać, bo jeszcze nie ma tam takich ogromnych tłumów:) byłam dwa lata temu z margotravel, nad boką kotorską także niewiele mogę Ci powiedzieć o tych miejscowościach...jednak będąc na wycieczce fakult. w budvie...myślę ze rozrywki Ci nie zabraknie:) słyszałam ze w Ulcinj jest bardzo fajnie :)

zeros
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez Jumptravel_pl » 23 lip 2013 13:15

A ja wybrałbym Grecję lub Chorwację,Czarnogórę możesz spokojnie zostawić sobie na później. Grecja to kolebka naszej cywilizacji i jest tam sporo ciekawych zabytków,wiec na pewno nie będziesz się nudzić,a poza tym klimat,morze,kuchnia- wszystko sprzyja dobrym wakacjom:)

Jumptravel_pl
Aktywny użytkownik

Nieprzeczytany postprzez zeros » 23 lip 2013 18:38

wiadomo ..ile ludzi tyle opinii:) ale mnie osobiście zauroczyła Czarnogóra. Raz, że wyjazd dobrze zorganizowany, tak że nie trzeba było się o nic martwić, a dwa że miejsce jest piękne! na prawdę. A na drugim miejscu Grecja....:)

zeros
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez Iwona90 » 14 sie 2013 15:37

Myślę, że ciekawą opcją może być wyjazd do Chorwacji. Fajną ofertę można znaleźć na WakacyjnyPirat.pl

Iwona90
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez domati » 14 sie 2013 21:05

GRECJA !

domati
Bywalec

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg