1234567

Bieganie czy rower na odchudzanie?

W tej sekcji piszemy o wszystkim i o niczym

Re: Bieganie czy rower na odchudzanie?

Nieprzeczytany postprzez Aneczka68 » 17 sty 2018 11:17

Też uważam, że bieganie to lepszy pomysł, bo wymaga więcej wysiłku niż pedałowanie. Chociaż osobiście wolę pedałować :)

Aneczka68
Nowicjusz

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postprzez tuptam » 21 lut 2018 09:31

Przede wszystkim regularna kontrola wagi jest tutaj wskazaniem;-) Zobacz tutaj co pomoże w kontroli masy ciała - wiele wag ma teraz takie funkcje o jakich dawniej nikomu się nie śniło.

tuptam
Bardzo aktywny użytkownik

• Podziękował : 1 raz

Nieprzeczytany postprzez hustawkanahawajach » 24 lut 2018 17:15

Każda aktywność fizyczna jest dobra dla zdrowia, jednak bieganie jest bardziej obciążające dlatego ze swojej strony polecam rower :)

hustawkanahawajach
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez justyna1 » 13 mar 2018 21:41

popsior22tv napisał(a):Jak uważacie, jaka czynność lepiej się sprawdzi w spalaniu kalorii? Lepszy będzie jogging-bieganie czy rowerek?

Myślę że bieganie będzie okej.Najlepiej na przemian z rowerkiem.

justyna1

Nieprzeczytany postprzez immoral_c » 19 mar 2018 18:08

Ja polecam rower, ale pewnie dlatego, że jestem w 100% na tym punkcie zakręcona. Uwielbiam wszystkie jednoślady. Motory, rowery. Przy odchudzaniu na rowerze trzeba niestety dużo cierpliwości. Bieganie daje chyba szybsze efekty, ale jest bardziej inwazyjne dla organizmu :(

immoral_c
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez mario72 » 24 mar 2018 19:51

popsior22tv napisał(a):Jak uważacie, jaka czynność lepiej się sprawdzi w spalaniu kalorii? Lepszy będzie jogging-bieganie czy rowerek?

Na zmiany połączyć wszystko i jeszcze dodać dietę.

mario72

Nieprzeczytany postprzez Clumok » 25 mar 2018 16:13

W moim przypadku zdecydowanie lepiej działało bieganie. Od rowerka prawie nic nie gubiłem, a wyniki z biegania były dość szybkie. Trzeba jednak uważać na siebie, bo przy dużej nadwadze możemy zrobić sobie krzywdę. Mój serdeczny kolega w taki właśnie sposób rozwalił sobie kolana co go unieruchomiło i roztył się jeszcze bardziej... Bieganie jest lepsze, ale trzeba uważać! I mieć dobre buty z amortyzacją!

Clumok

Nieprzeczytany postprzez ada1986 » 01 kwi 2018 23:41

Potwierdzam bieganie jest lepsze ale trzeba się zaopatrzyć w dobre obuwie bo można sobie zepsuć kolana. Jeżeli nie można biegać na zewnątrz to dobry jest też kros zamiast roweru.

ada1986
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez roweremSzybciej » 27 kwi 2018 09:54

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że tak na prawdę nie ma znaczenia jaki rodzaj wysiłku wybierzesz. Liczy się ujemny bilans kaloryczny i czy osiągniesz go dietą jedząc mniej niż dotychczas bez wysiłku, bądź zwiększysz wydatkowanie energii jeżdżąc na rowerze tak by wygenerować ujemny bilans kaloryczny będziesz spalać tkankę tłuszczową. Pamiętajcie że jest coś takiego jak glikogen, nasz organizm potrafi trzymać kilka kilogramów tej substancji która magazynuje energię i podczas odchudzania energia czerpana będzie początkowo z glikogenu dopiero potem zaczyna się spalanie tłuszczyku ;)
Ja uwielbiam jeździć rowerem więc dokładałem wysiłku w ten sposób i jedząc tak jak wcześniej chudłem. Gdy zwykłe przejażdżki już nie starczały zmodyfikowałem trochę rower i wymieniłem klocki hamulcowe.

roweremSzybciej

Nieprzeczytany postprzez sanderson » 23 cze 2018 16:31

Ja osobiście nie lubię biegać, ale w tym wypadku bieganie sprawdzi się lepiej niż rower :) Ogólnie jeżeli chodzi o odchudzanie są ćwiczenia duuużo skuteczniejsze niż bieganie
Carpe Diem.

sanderson
Nowicjusz

• Podziękował : 1 raz

Poprzednia stronaNastępna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg