1234567

Berlin

W tym dziale opisujemy wszelkie podróże i miejsca jakie widzieliśmy w Berlinie
Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Re: Berlin

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 16 lut 2011 16:15

Z tą czystością nie jest znów tak idealnie, przynajmniej nie zawsze. w Monachium na Octoberfest, szczególnie pod koniec kiedy większość ludzi wróciło do domów widać syf typowy dla dużych imprez w innych krajach. Trzeba jednak przyznać, że służby działają świetnie i szybko doprowadzają teren do porządku.
byle dalej...

Awatar użytkownika
ziomulina
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: ziomulina » 13 wrz 2011 12:18

bardzo dziwna wizja Berlina wyłania się z waszych wypowiedzi. te czyste i nowoczesne miejsca to tylko dzielnica rządowa, którą zwiedzicie w pół godziny. wymienione top 10 to czysto turystyczne miejsca, które nie zachwycą nikogo, kto widziałparyż czy rzym. dlatego berlin warto poznać z innej strony: jako alternatywne, kosmopolityczne miasto, pełne życia, imprez, koncertów, rozbrzmiewające przeróżnymi rodzajami muzyki. dzielnice kreuzberg czy prezlauer berg to miejsca, które zachęcają do niedrogiego i skutecznego imprezowania. polecam!

master_p

Nieprzeczytany post autor: master_p » 05 gru 2011 23:24

Czy to prawda,że w Berlinie jak chcesz wejść na imprezę to czasami ochroniarze potrafią przepytywać ludzi z tytułów różnych płyt i piosenek,tak żeby wyselekcjonować kto chce wejść na imprezę przypadkiem ?

Jak ktoś miał taką sytuację to piszcie śmiało.Dzięki :)

robertj
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: robertj » 05 paź 2012 19:54

Ja zdecydowanie polecam zabrać ze sobą rower. Berlin jest rajem dla rowerzystów. Przy każdej drodze znajduje się ścieżka rowerowa albo jest wydzielony pas ruchu, gdzie żaden samochód nie ma prawa wjechać i ku mojemu zaskoczeniu kierowcy z nich nie korzystają. Przy okazji jeżdżąc na rowerze można zwiedzić cały Berlin nawet w jeden dzień. Z niekonwencjonalnych atrakcji, których nie znajdziemy w przewodnikach polecam opuszczony park rozrywki. Oczywiście warto też sprawdzić berlińskie puby i kluby. ;)I to by chyba było na tyle;P

Awatar użytkownika
sagnieszka
Podpora forum

Re: Potrzebujesz informacji o Berlinie zapytaj eksperta

Nieprzeczytany post autor: sagnieszka » 28 paź 2012 09:59

Pytam z czystej ciekawości, nie mam konkretnych planów związanych z odwiedzeniem stolicy Niemiec... ale mam w tym kraju rodzinę (okolice Dormagen) więc może kiedyś wreszcie zdecyduję się na zobaczenie czegoś więcej. Ostatnio byłam w Niemczech w 1997 roku... :- ) Do sedna: jaki byłby koszt wynajęcia przewodnika i czy są jakieś limity (ilość osób w grupie, i tak dalej)?

Awatar użytkownika
MacBelda
Ekspert Niemcy, Austria
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MacBelda » 06 lis 2012 07:08

Berlin jest na pewno warty odwiedzenia... To miasto kontrastów, każdy w nim znajdzie coś dla siebie. Ile kasy potrzeba? Zależy, ile chce się wydać :) Odpada woda do picia - można pić z kranu. Przy większej ilości napojów do picia trzeba uważać na kaucję butelek - 8 centów do piwa i 25 centów do plastiku. Przelicznik 1:1 raczej chyba nie jest możliwy: w Polsce nie kupi się niestety piwa za 80 groszy, kebaba za 2-5 złotego... no może dobry chleb za 3 zł czyli euro tak :) Przed początkiem pobytu trzeba po prostu odwiedzić jakieś penny albo lidla, by móc zrobić sobie zakupy :)
Miasto jest czyste? Czasami :) Nie za bardzo po piątkowej czy sobotniej nocy. To metropolia, w której żyje 3,5 miliony osób. Mając jakieś stereotypy o Niemczech można się tu łatwo rozczarować, co bywa miłe :)
Komunikacja miejska: Kurzstrecke (krótkie trasy)to bilet do 3 przystanków w jedną stronę za 1,40 euro. Opłaca się, gdy chce się gdzieś szybko podjechać. Odległości w Berlinie są znaczne, po raz pierwszy jak spojrzałem na mapę pomyślałem: "a to tylko dwa przystanki metra"... i szedłem 40 min... :) Wydaje mi się, ze wart się zastanowić nad biletami całodziennymi (Tageskarte). Człowiek jeździ czym chce, jak chce, nie jest uzależniony. Przyjemność ta kosztuje 6,50. A jak się jest w grupie, kupujemy Kleingruppen-Tageskarte (bis 5 Personen) - dzienny na 5 osób i jeździmy jak chcemy. Automaty do biletów są wszechobecne i co ważne - można tam wybrać obsługę po polsku :)
Informacje o berlińskiej karcie turystycznej: poszukać berlin welcome card. Dobre, jak ktoś wie co chce dokładnie zobaczyć. Można sobie policzyć, ile by się wydało a ile zaoszczędzi. Trzeba jednak umiejętnie zaplanować czas :)
Pozdrawiam,
Maciej Belda
Przewodnik po Krakowie, pilot po Europie
http://www.macbelda.com

Dalmanonim

Nieprzeczytany post autor: Dalmanonim » 28 gru 2012 22:42

Witam. Niebawem będę w Berlinie, jednak tylko przelotem, dosłownie. Mam 8 godzin na przesiadkę samolotową na lotnisku Schonefeld, czy jest jakakolwiek możliwość, aby w tym czasie dostać się do centrum, bądź w inne interesujące miejsce i zobaczyć cokolwiek? Czy jest jakaś szybka i niedroga możliwość transportu z lotniska? Jak powinienem rozplanować to 8 godzin, żeby uczynić je maksymalnie efektywnymi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Awatar użytkownika
MacBelda
Ekspert Niemcy, Austria
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: MacBelda » 06 sty 2013 19:11

Jasne, że w 8 godzin da się coś zrobić! Trzeba kupić bilet dzienny za 7 euro na strefę ABC i można sobie swobodnie po mieście jeździć, przesiadając się na różne metra i S-Bahny. Plan na bvg.de. Z lotniska trzeba się wydostać na linię U7 i dostać się najlepiej na Alexanderplatz albo Friedrichstrasse, gdzie już jest Unter den Linden - a na niej zabytki na pozostały czas zwiedzania :)
Maciej Belda
Przewodnik po Krakowie, pilot po Europie
http://www.macbelda.com

trif
Nowicjusz
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: trif » 05 maja 2013 16:21

Większość atrakcji jest w centrum... Przy okazji zwiedzania Berlina polecam zwiedzenie Poczdamu - naprawdę warto!! :)

podrozniqq
Nowicjusz

Nieprzeczytany post autor: podrozniqq » 20 maja 2013 14:09

Jeśli jechać do Berlina to na Jarmark Bożonarodzeniowy ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Berlin”