Nieprzeczytane posty

Re: Belgia ogólnie

1
Oczywiscie polecam zobaczyc rowniez Bruksele,jest tam wiele do zobaczenia,np.Grand Place, Atomium (ale z zewnatrz- wejscie jest niewarte swojej ceny), Sablon, Cinquantenaire (z darmowym muzeum), Palac Sprawiedliwosci.
Ciekawy moze byc tez Parlament Europejski (dla tych co lubia) ale w niedziele dla zwiedzajacych zamkniety.Co do noclegu to polecam maly klimatyczny hotelik przy metrze Saint Catherine,w samym centrum Brukseli.Hotel nazywa sie Welcome Hotel,adres:Quai au Bois à Bruler,23 1000 Bruxelles.Klimatyczny wystroj pokoi,kazdy jest jakby z innego zakatka swiata.Wlasciciel sprowadzal nawet niektore meble i dodatki z najdalszych zakatkow swiata.Bylam tam i naprawde polecam.Komunikacja W Brukseli jest super. Wszedzie dojedziesz, jak nie busem, to metrem albo tramwajem. gdy bedziesz wsiadac do innego srodka transportu to przekasuj bilet.I jeszcze jedna uwaga tu na autobusy trzeba machnac reka, bo moga sie nie zatrzymac, a jak bedziesz chciec wysiasc z autobusu\tramwaju to trzeba wcisnac guzik,aaa i w wiekszosci autobusow wsiada sie tylko pierwszymi drzwiami i trzeba pokazac lub skasowac bilet przy kierowcy,a wysiada srodkowymi i tylnimi.Bilet 1dniowy na wszystkie linie w miescie to 4 euro,10przejazdówka 11 euro.Ogolnie nie polecam kupowania pojedynczych biletow,bo kosztuja 2 euro,tansze sa w automatach-1,50e.Na jednym bilecie możesz jeżdzic godzinę-kazdym srodkiem transportu.Musisz go kasowac w kazdym srodku lokomocji.Automat w metrze,autobusie,czy w tramwaju po przekroczeniu godziny zacznie piszczec.W metrze można nabyc za darmo mapy miasta.Jesli chodzi o jedzenie to:-jedzenia jakos bardzo ciekawego tu nie ma, chociaz frytki i mule sa tutaj dobre.Pity robia tu tez calkiem niezle.Polecam sprobowac tutejszego piwa-naprawde rewelacja i spory wybor.Musicie zjesc tutaj czekoladek-osobiscie polecam NEUHAUS-nawet jesli ktos nie przepada za czekolada to zmieni zdanie gdy jej skosztuje.

Co zwiedzić w Brukseli

2
Osobiście nigdy nie byłem, ale szczególnie o Gandawie sporo słyszałem - same pozytywy Wyczekuję na dobry moment, żeby zakupić bilety. Już teraz są dość tanie. nawet ok 70zł tylko, że teraz sesja a nie podróże. Zobaczymy jak ceny będą wyglądały jak będzie akurat trochę wolnego, ale znając życie, będą 3 cyfrowe
byle dalej...

Re: Belgia ogólnie

4
Piwa trzeba spróbować. Dla wielu (w tym dla mnie) będzie to pierwsze i ostatnie spróbowanie. Wybrałem klasycznego lambika bez żadnych dodatków (więkoszść jest zaprawiana sokami owocowymi). To coś w rodzaju szampana o posmaku... wymiocin. szampana nie cierpię, za wymiocinami też nie przepadam, więc mi absolutnie nie smakowało. Ale być w Belgii i nie spróbować ichniejszego piwa to gorzej niż w Rzymie nie widzieć papieża.
Pragne tez przestrzec przed belgijskimi czekoladami. Są tak wciagające, że można przepuscić na nie całą kasę. Nic zresztą dziwnego; Belgowie i Szwajcarzy to czekoladowi arcymistrzowie.
I polecam zajrzenie do chińskiego hipermarketu. Np. w Brukseli. Idąc od Grande Place w stronę giełdy mija się tę drugą i idzie dalej. Na drugiej przecznicy za giełdą na rogu stoją dwa kamienne smoki, a pomiedzy nimi wejście do tegoż sklepu. Niedrogi i pełen najdziwniejszych spacjałów. Gdybym miał kilkaset euro, też bym tam przepuścił.

Re: Belgia ogólnie

5
Moja koleżanka na dwa lata wyprowadziła się do Brukseli, też mi o tym sklepie opowiadała :D Mówi, że zawsze wychodzi z niego z czymś dziwnym, a ze sprzedawcą dogaduje się na migi, bo on ma jakiś dziwny akcent, a po angielsku nie potrafi się porozumiewać :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bruksela”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość