1234567

Barcelona

W tej sekcji piszemy o podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Barcelonie
malwisr
Mały podróżnik

Re: Barcelona

Nieprzeczytany post autor: malwisr » 03 lut 2013 11:03

Co do tłumów turystów również się zgadzam. Po pewnym czasie staje się to męczące, zwłaszcza na Rambli ale przecież zawsze można uciec w jakieś boczne uliczki albo na plażę :)

podrozniczka80
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: podrozniczka80 » 30 kwie 2013 13:48

ja chciałam zwiedzić Barcelonę przy okazji rejsu, na który się wybieram, chciałam po prostu trochę wcześniej do Hiszpanii polecieć i co nieco zobaczyć :) Jakie miejsca warto odwiedzić podczas dwudniowego pobytu? Oczywiście Sagrada Familia to mój nr jeden :) A co jeszcze?

kynia
Często w podróży

Nieprzeczytany post autor: kynia » 30 kwie 2013 14:05

Barcelona jest piękna :) można się w niej zakochać

Awatar użytkownika
marasar
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marasar » 01 maja 2013 00:07

podrozniczka80 pisze:Jakie miejsca warto odwiedzić podczas dwudniowego pobytu? Oczywiście Sagrada Familia to mój nr jeden :) A co jeszcze?
Właściwie mi się najbardziej podobała Dzielnica Gotycka. Jeżeli masz cały dzień to myślę że fajnym pomysłem jest pojechać na Montjuic autobusem z placu Hiszpanskiego (Espanya). Spić kawkę cortado na górze (nie pij tylko Sangrii - mają tam straszne ścierwo i do tego w plastikowych kubkach) i popodziwiać panoramę. Potem wrócić kolejką linową, popodziwiać pomnik Kolumba, Przejść się Ramblą i zanurzyć się w odmęcie uliczek dzielnicy gotyckiej. Obejrzeć bazylike de la Mare oraz Katedrę
I jeść, jeść, jeść. Churros, tapas, pinchos. Zapijać wszystko winem. Ach rozmarzyłem się...
Ale dzień Ci zleci przyjemnie i długo go nie zapomnisz.
Mi został jeszcze miesiąc i będę wsuwał moussakę, oliwki i fete. I oglądał pałac Minosa w przerwach...

Awatar użytkownika
Versinn
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: Versinn » 02 maja 2013 10:28

Ja jestem ciekaw, kiedy w końcu ukończą Sagradę Familię. ♥

Olivia19

Nieprzeczytany post autor: Olivia19 » 02 maja 2013 17:07

Czesc wszystkim .Wybieram sie w sierpniu do Barcelony i potrzebuje znalesc jakis dobry ,niedrogi hotel dla rodzicow z 1 dzieckiem, moze cos z polecenia gdzie ktos z was byl juz?

trif
Mały podróżnik
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: trif » 05 maja 2013 16:24

tanio to można spać na campingu w okolicach Barcelony... w samej Barcelonie chyba ciężko o tanie spanie... za dużo turystów... Ewentualnie w Hospitalles....

pvh12
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: pvh12 » 26 maja 2013 13:59

Nie jest tanio, ale cenrum Barcelony : Hostel
Centric (lub Hostal Centric - nie moge linków jeszcze wklejać, ale jak się wpisze w google to się trafi bez problemu)
Jak byłem trzy lata temu, było taniej - może dlatego, że późny wrzesień.
I jeszcze kemping pod Barceloną (chyba ten, o którym wspominał autor poprzedniej odpowiedzi): Tres Estrellas (camping3estrellas)
Ceny znacząco niższe, ale jak na trzy osoby, to koszty dojazdu do centrum Barcelony mogą zniwelować tę różnicę. Komunikacja bardzo droga.

Ruperto
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: Ruperto » 29 maja 2013 00:06

Niestety w samym centrum nie znajdziesz taniego noclegu. Szukaj na obrzeżach :D

Na marginesie dodam, ze Barcelona to jedno z ładniejszych miejsc jakie w życiu zobaczyłem.

Awatar użytkownika
Vortex
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Vortex » 12 lip 2013 14:49

Też byłem w Barcelonie , co prawda dawno ,ale nadal jestem tym miastem zafascynowany. Oprócz cen ,tak jak było wspomniane, to w sumie nie ma minusów. Najfajniejsze miasto Europy w jakim byłem . Żałuje ,że tak krótko :/
Carpe diem !

ODPOWIEDZ

Wróć do „Barcelona”