1234567

Barcelona

W tej sekcji piszemy o podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Barcelonie
Anu
Mały podróżnik

Re: Barcelona

Nieprzeczytany post autor: Anu » 03 sie 2012 12:35

Barcelona jest wspaniała, byłem tam 3 razy i jeszcze wszystkiego nie zobaczyłem. Dla miłośników Gaudiego to raj:)

Niebieska
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Niebieska » 12 sie 2012 21:43

I dla miłośników Woody'ego Allena też:)
Po filmie "Vicky Christina Barcelona", który zaczarował mnie kompletnie, biegam po sieci i oglądam różne blogi podróżnicze, stronki, propozycje zwiedzania Barcelony i w ogóle zdjęcia z tamtych rejonów.
Obrazek, Obrazek

Zakochać się można (hm, albo ja jestem coś przewrażliwiona). I tak sobie myślę, że cieszę się, że jednak żyję w czasach netu, gdzie można podróżować choćby palcem po mapie, a nie gdzieś 50 lat temu, gdzie to człowiek mógł tylko marzyć:)

teska

Nieprzeczytany post autor: teska » 13 wrz 2012 14:41

Mhmmm Barcelona... można się rozmarzyć, nie ma chyba na ziemi takiego drugiego miasta. Znalazłam fajny przewodnik ostatnio w sieci i to przewodnik video(!), myślę, że wszystkim wielbicielom Barcelony przypadnie do gustu:)

Awatar użytkownika
marasar
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marasar » 24 wrz 2012 12:25

Ciężko mi się było zebrać do napisania kilku słów o mojej wycieczce do Barcelony na przełomie lipca i sierpnia tego roku. Chyba potrzebowałem kilku tygodni na ochłonięcie, tak żeby wspomnienia poukładały się w mojej głowie i aby nie być zbyt ostrym w krytyce, chociaż i tak zdaje sobie sprawę że móje tekst może wzbudzić kontrowersje (nawet chyba lepiej żeby tak sie stało, bo nie ma jak rzeczowa dyskusja i wymiana doświadczeń). No to jedziem!
W Barcelonie na lotnisku El Prat wylądowaliśmy wieczorem i autobusem dojechaliśmy na Plaza de Catalunya. Stąd już tylko kilka kroków i mogliśmy sie zameldować w naszym hotelu Regencia Colon http://www.hotelregenciacolon.com . Ponieważ było już po 22 a my byliśmy dość głodni, bez szukania poszliśmy do pobliskiej knajpki (El Cafe d'en Victor) na kolację. Tam zdarli z nas jak to przystało na hiszpanów a jedzenie było średnie. Dlatego raczej nie polecam tej restauracji nikomu. Ogólnie podczas naszego czterodniowego pobytu odwiedziliśmy kilka miejsc serwujących posiłki i muszę przyznać że nie ma reguły. Często miejsca wyglądające bardzo zachęcająco okazywały się nieciekawe a dziwne miejsca okazywały się mieć super kuchnię.
Przez kolejne dni zwiedzaliśmy intensywnie Barcelonę. I to co mogę powiedzieć: Czy Barcelona to ładne miasto? Tak, nawet bardzo ładne. Czy mi sie podobało w Barcelonie? - Tak sobie. Czy mógłbym tam zamieszkać? - Nigdy!!!
Dlaczego? Juz mówię. Przede wszystkim złodziejstwo. Ponieważ słyszeliśmy że kradzieże kieszonkowe to istna plaga to pilnowaliśmy kieszeni przez cały czas. Mimo to złapaliśmy kobietę która przymierzała się do obrobiena torebki mojej drogiej małżonki! Na szczęście zareagowaliśmy na czas i się spłoszyła. Druga przygoda to "turystka" zaczepiająca gości wychodzących z hotelu. Opowiadała ona historię jak to ma zablokowaną kartę w bakomacie, przyjechała z Ameryki i czy moglibyśmy ją poratować kilkudziesięcioma euro żeby mogła pozwiedzać miasto. Na pytanie gdzie się zatrzymała i czy potrzebuje pomocy by sie skontaktować z ambasadą zakończyła rozmowę i poszła szukać innych leszczy.
Co do budownictwa - trzeba przyznać że Barcelona jest okazała i że buduje się tam z rozmachem. Taki plac Hiszpański czy Sagrade Familia prezentuja się wspaniale. Niestety okazałość nie idzie w parze z funkcjonalnością. Sztandarowym przykładem są obiekty Gaudiego. Widać w tym rękę artysty. Jest to wszystko nietuzinkowe. Ale nie dla ludzi. Dom który zwiedziłem (Casa Guell) prezentuje się bardzo ładnie z zewnątrz. Niestety środek przytłacza. Ciemno,smutno i jakoś tak nieludzko. No i te widoki z okna czy balkonu... Tak samo park Guell - który miał być luksusową dzielnicą willową. Wszystko ładnie, widoki wręcz zapierają dech w piersiach. Ale nie wyobrażam sobie tam mieszkać w wieku lat 60+. A co tam wiek! nawet rodzina w kwiecie wieku klęła by na czym świat stoi już po tygodniu spacerów z wózkiem po wertepach, górkach i pagórkach. A Sagrada Familia nie ma w sobie nic z kościoła. Nie można jej odmówić urody. Jest to wspaniała budowla, jasna i przestrzenna. Ale nie jest to kościół. To raczej zaprzeczenie kościoła. W środku hałas, tumult i setki turystów. Jezus jakby to zobaczył to by od razu pogonił stamtąd wszystkich.
Ale to co najbardziej męczy to hałas i tłok. O ile tłoku można uniknąć chodząc po rejonach trochę oddalonych od centrum, tak hałas jest wszędzie. Dodaje on miastu trochę kolorytu ale co za dużo to nie zdrowo. W tym mieście marzymy o chwili ciszy. A głośno jest zarówno w dzień jak i w nocy, gdy jeżdzą samochody sprzątające ulice, śmieciarki idiabli wiedzą co jeszcze. Ludzie też są głośni i hałasują ile się da. Miejsca popularne jak Rambla czy plaża oprócz doznań słuchowych oferują dotykowe. Ciągle się ktoś o nas ociera, dotyka. Bardzo prakowało mi poczucia prywatnej przestrzeni wokół siebie. Na plaży (i to nie tylko w Barcelonie ale na całym wybrzeżu) ludzie leżą poupychani jak sardynki jeden przy drugim. Potrafią bez skrępowania rozłożyć swoje koce i ręczniki 10 centymetrów obok i traktują to jak coś naturalnego.
I kolejnym mocno widocznym problemem są narkotyki. Nie jest niczym szczególnym widok policji przeszukującej na ulicy młodych ludzi. Wyciąganie wszystkiego z kieszeni, zaglądanie do ust i tego typu sprawy są na porządku dziennym (i wieczornym w szczególności). Specjalne pojemniki na zużyte igły i strzykawki w toaletach publicznych to kolejny dowód na to że narkomania jest tam wszechobecna.
Jeżeli chodzi o ceny z wejścia do obiektów to jest tak jakby się wszyscy umówili. Około 15€ to standard na wszystko. Domy Gaudiego, Sagrada Familia, Oceanarium itd. Więc jeśli chcemy zwiedzać intensywnie i dużo to musimy się zaopatrzyć w zapas gotówki. Niestety jakość usług rzadko idzie w parze z ceną. Ale to też taki hiszpański urok.
No dobra dość narzekań. W następnym poście opisze to co było dobre i fajne. No i trochę o jedzeniu!!!

geronimo

Nieprzeczytany post autor: geronimo » 05 lis 2012 00:52

Witam,
mam bardzo pilna sprawe,
lece pod koniec listopada ryanairem do Girona - Barcelona.
Wiem ze to jest dosc daleko oddalone lotnisko od Barcelony i wiem ze jest polaczenie i pociagiem i autobusem.
Wiem ze kosztuje autobus 21 Euro w dwie strony.
Ale zastanawia mnie wypozyczenie auta na 4 dni - bo na tyle sie udaje - i kosztuje mne to około 20 euro jak patrzylem - wiec wydaje sie byc i wygodniej i taniej bo podrozujac autobusem w dwie strony zaplace 42 euro.

Pytanie bo nie wiem jaki hotel wybiore, zastanawiam sie na Barcelona Princess i jeszcze wiele innych, ale nie wiem czy rezerwowac i wypozyczyc auto ? bo gdzie je zostawie - w hotelu slono zaplace odpada - a czy gdzes w jakies uliczce obok hotelu ? jak to tam wyglada? a co jakbym mial w centrum hotel ? wtedy auto raczej gdzies dalej musialbym zostawiac? ale czy jest sens i bezpiecznie ? czy darowac sobie i jechac autobusem.

Po samym centrum Barcelony metrem podrozowalbym, wiec auto sluzyc mialoby tylko do transferu z lotniska .

Jest to moj wyjazd zareczynowy wiec wszystkie sugestie co do miasta i mozliwosci zwiazanymi z zareczynami beda mile widziane. Bardzo prosze o cenne rady.

Ahaaa i jaka pogoda pod koniec listopada ? bo bagazu nie mam zbyt duzego - standard 10 kg
pozdrawiam, Damian

wszedzie
Często w podróży
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: wszedzie » 06 lis 2012 09:23

Gratuluję zaręczyn! :)

Samochód odpuść - przysporzy tylko stresu w korkach i z parkowaniem. Nawet jak samochodem się jedzie do Hiszpanii to zazwyczaj ludzie zostawiają go w parkingach na obrzeżach Barcelony. Jest tam wg mnie najlepsze metro jakie znam (lepsze nawet od Londyńskiego).

Z miejsc jakie mogę polecić to na pewno Park Gaudiego i tak naprawdę wszystkie inne parki. Mój pomysł na romantyczny spacer to wziąć ładnie przygotowany prowiant i zgubić się w wąskich uliczkach centrum Barcelony - jest na tyle duże, że może i kilka dni zjeść, a miejsca bajeczne :) A wieczorem po długim dniu - wybory obiad w jakiejś ładnej restauracji :) Wiem, że moja narzeczona byłaby wniebowzięta. Moim ulubionym prowiantem w Hiszpanii jest zestaw: chorizo, bagietka, oliwki i jamon (najlepsza szynka na świecie!), do popicia czerwone wino albo orzeźwiające piwo hiszpańskie.

Jak będę miał jeszcze chwilkę to opiszę inne miejsce co przychodzi mi do głowy :)

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 06 lis 2012 20:01

Witaj

Przyłączając sie do gratulacji polecam dzielnicę gotycką na nocleg.Właśnie tam znajduje się sporo tanich hoteli oraz hosteli. Jeśli chodzi o atrakcje to przejrzyj mają relację może znajdziesz coś interesującego

Jeśli chodzi o auto to przydaje się wyłącznie jeśli zamierzać zwiedzić wybrzeże Hiszpanii w przeciwnym razie wyłącznie metro.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

geronimo

Nieprzeczytany post autor: geronimo » 07 lis 2012 00:06

~ admin
Coś mi te wspomnienia z podrozy nie chca sie uruchomic , chyba zły link...

Co do auta to chyba najlepiej bedzie z Girony autobusem koszt wiekszy no ale jak tak bedzie lepiej to najwazniejsze.
Co do noclegu myslalem bardziej o czyms wyjatkowym, o jakims hoteliku z widokiem nad morze - nie wiem jak to w listopadzie bedzie wygladac no ale... 3 dni w hotelu 4 albo 5 gwiazkowym to wydatek od 1300 do 3000 zł...

Podoba mi sie bardzo hotel W Barcelona - ale nie wiem czy jest wart swojej ceny.. był ktoś , widział go ? Bo z tego co sie orientuje jest malo konfortowej odleglosi od centrum tzn trzeba przejsc kawalek i lepiej brac taxi co napewno nie wchodzi w gre.

Obserwowalem tez hotel Barcelona Princess - sa ladne pokoje z widokiem na morzew przystepnej cenie ale jest sporo oddalony od centrum w 2 Zonie chyba metra. i okolica niezbyt romantyczna.

W wyzej wymienionych hotelach oferuja sniadanie w cenie - wiecie morze czy napoje dodatkowo platne?

Aha.. co do restauracji , jakby ktos pamietal nazwe oraz specyficzny klimat godny polecenia to prosze o informacje.
Co do Hoteli tez jestem gotowy na wszelkie propozycje , tak jak mowiłem zalezy mi na ladnym widoku, najlepiej na morze.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 07 lis 2012 17:34

Witaj link już działa więc możesz poczytać co nie co.

Oczywiście autobus to zdecydowanie lepsza opcja. Co do hotelu z widokiem na morze. Zaczynając 4 gwiazdkowych to Hotel Icaria Barcelona jest ulokowany kilka minut od przystani. Kolejny Pullman Barcelona Skipper widok na morze, blisko jest także do metra. Kolejne to Hotel Grums Barcelona lub Pullman Barcelona Skipper
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

wszedzie
Często w podróży
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: wszedzie » 13 lis 2012 14:31

Jeszcze jedno miejsce przychodzi mi do głowy :) Tamarit.

Niesamowite miejsce - plaża, zamek, malownicze skałki po których można pobiegać. Ogólnie to romantyzm pierwsza klasa! :) Sam byłem tam z moją narzeczoną (wtedy jeszcze dziewczyną) i ręczę za ten romantyzm. Ludzi dużo nie ma, spokój, a widoki super :) Wrzuciłbym parę zdjęć, ale muszę najpierw dobić do jakiejś tam ilości postów, także musisz sam wygooglować.

Jest to miejscowość ok godziny drogi pociągiem od Barcelony - cena ok 11euro. Jeżeli dobrze pamiętam to kupujesz jeden bilet i jak poprosisz o powrót to w cenie masz go gratis - ale ręki nie dam uciąć. Może ktoś pamięta co i jak.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Barcelona”