1234567

Barcelona

W tej sekcji piszemy o podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Barcelonie
vai
Nowicjusz

Re: Barcelona

Nieprzeczytany post autor: vai » 29 mar 2012 14:57

Gwarantuję Ci, że się zakochasz :). Ja planuję jechać w tym roku, może po wakacjach. Co jakiś czas można znaleźć fajne promocje. Ryanair z Krakowa ma teraz jakieś promocję do Barcelony.

magicznyczas
Bywalec

Nieprzeczytany post autor: magicznyczas » 10 maja 2012 12:50

Co prawda byłam w Barcelonie bardzo dawno, ale zapamiętała mi się jako zatłoczona i pełna kieszonkowców (tak przynajmniej straszyła pani przewodnik). Patrząc po tym co piszecie chyba muszę zrekonstruować swój pogląd na ten temat i wyruszyć tam ponownie;)

Awatar użytkownika
Nicks13
Aktywny użytkownik

Nieprzeczytany post autor: Nicks13 » 10 maja 2012 21:12

Barcelona...
Gaudi, ach, Gaudi.
Tak ogółem to jest coś niesamowitego co ten facet zrobił. Dzięki niemu Barcelona ma ten smaczek, którego nie ma wiele wielkim miast. Ma taką swoistą "inność".

Awatar użytkownika
chrys_way2a

Nieprzeczytany post autor: chrys_way2a » 30 maja 2012 15:56

W Barcelonie warto zobaczyć
-dzieła Gaudiego (Sagrada Familia, Casa Mila, Casa Battlo, park i casa Guell) Polecam Runner Bean Gaudi tour
płacisz za 2 godzinną wycieczkę ile chcesz
-Poble Espanyol (dzielnica z budynkami z całej Hiszpanii)
- placa Espana i śpiewające fontanny
- widok z góry montjuic
-aleję Ramblę
-dzielnicę Born i Gracia
- plażę!
Z jedzenie koniecznie spróbuj tapasy -- przekąski różnego rodzaju od ziemniaków do owoców morza.

Jak wybierasz się na kilka dni, koniecznie polecam wycieczkę do Figueres (140 km od BCN muzeum Dalego), Cadaques, Roses (super plaża, spokojne miasto wypoczynkowe) i Girony.

Awatar użytkownika
marasar
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marasar » 08 cze 2012 14:02

Właśnie zabukowałem bilety lotnicze na sierpień. Przeleciałem wszystko co tu napisano - świetna relacja z wycieczki naszego Admina! Na pewno skorzystam z rad. I sam wszystko opisze jak wrócę.
Ale chciałem sie jeszcze dopytać. Ten hotel w centrum i niedrogi? Bo link wygasł is nie mogłem sprawdzić a szukam miejsca żeby się zatrzymać na 3-4 dni. Nie zależy nam na luksusach, byle by było czysto i schludnie. Basen, spa i cała ta reszta nie ma znaczenia bo będziemy tam tylko spali. A jak z komunikacją? Bo ja tylko ablam po polsku, angielsku i rusku? Trzeba liznąć tego hiszpańskiego? Czy da się radę z angielskim? Poza tym wszelkie porady mile widziane.
Potem wynajmujemy auto (bo to chyba najprostszy sposób) i chcemy osiąść gdzieś na wybrzeżu. Tak żeby nie było sryliona rozkrzyczanych turystów (to pewnie będzie trudne), tylko zacisznie. Mała plaża, lokalne knajpki, lekko senna atmosfera itp.
Wylatujemy 10 sierpnia z Girony.

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 14 cze 2012 18:24

Witaj, tak na szybko link znajdziesz

tutaj

Co do języka to angielski w zupełności ci wystarczy. Jeśli chodzi o transport to metro jest dość rozbudowane a od wspomnianego hotelu masz tylko kilka kroków. Ponadto musisz odwiedzić Montserrat ,naprawdę warto
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Awatar użytkownika
marasar
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marasar » 25 cze 2012 14:52

No to hotel już zaklepany. W sumie zdecydowaliśmy się na inny ale i tu mieliśmy ciekawą sytuacje. Jako że chcemy zostać w Barcelonie tylko kilka dni a potem powylegiwać sie gdzieś na plaży z dala od zgiełku wielkiego miasta, to szukaliśmy czegoś w miarę blisko centrum. Niestety okazało sie że średni koszt 4 dniowego pobytu wynosi średnio 600€ i więcej wliczając śniadania. Po dogłębnej analizie znależliśmy 5 hoteli które spełniaja nasze kryteria (w tym polecany przez admina za 499€). Ceny (bez śniadań) od 480 - 570 euro. W końcu bo burzliwych dyskusjach zabukowaliśmy Regencia Colón za 536€ bez śniadań. Koszt śniadań w zależności od hotelu wahał się w granicach 10€-13€ za osobę/dzień. Stwierdziliśmy że za tyle kasy to sobie coś zjemy na mieście szczególnie że będziemy w ścisłym centrum. Po wszystkim, z głupia franc, zajrzeliśmy na strone hotelu... I zrobiliśmy symulację. I wyszło niecałe 400€ bez śniadań i 496€ ze śniadaniami. To już drugi raz w ciągu ostatnich kilku lat kiedy okazało się że na stronie hotelu jest taniej niż na booking.com
Na szczęście było free cancellation więc natychmiast zamieniliśmy rezerwację.
Dzisiaj walczymy z hotelikiem na resztę pobytu...
Potem jeszcze tylko auto i podróż przygotowana w 100% :D

Awatar użytkownika
marasar
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marasar » 27 cze 2012 21:45

Drugi hotel już również zabukowany. Zdecydowalismy sie na Roses - gdzieś tu czytałem że jest to fajne i przytulne miasteczko. I po raz kolejny okazało sie że rezerwacja na stronie hotelu było tańsze nia na booking.com (znowu kolejna stówa do przodu) W końcu odkryłem o co chodzi bo przecież booking gwarantuje najlepsze ceny - po prostu nazwy pokoi dostępnych do rezerwacji są różne. Ten sam pokój na stronie hotelu nazywa się Junior Suite a na booking.com - Triple Room. Zamówiłem też przewodniki więc już prawie wszystko jest dograne do końca... Oczywiście podzielę się wrażeniami z pobytu po powrocie.

cherry180

Nieprzeczytany post autor: cherry180 » 17 lip 2012 13:40

Barcelona jest bardzo ciekawym miastem w Hiszpanii ktore warto zweidzic nawet gdy podroz trwala by tylko kilka dni :)) Osobiscie tam nie bylam ale chce jechac tam jakos w sierpniu lub we wrzesniu :)

Studiuje podroz i turystyke w College w Wielkiej Brytanii wiec jesli chcielibyscie sie czegos dowiedziec o krajach, biurach podrozniczych to do mnie napisze:)) chetnie doradze :)) :D

Awatar użytkownika
marasar
Moderator

Nieprzeczytany post autor: marasar » 17 lip 2012 15:24

Super! Po prostu się udzielaj na forum. Jak zobaczysz że ktos o coś pyta a ty masz wiedzę na zadany temat - odpowiadaj.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Barcelona”