1234567

Asyż

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w Asyżu

Re: Asyż

Nieprzeczytany postprzez backpacker » 18 lis 2010 12:08

Z jednej strony Asyż zrobił na mnie spore wrażenie. Zamknięty za murami, pięknie położony, dość klimatyczny. Z drugiej jednak zeszpecony trochę komercją kultu św Franciszka. Klimat wyczuwalny po zmroku, kiedy wszystkie wycieczki zapakują się do autobusów. Przytrafiło mi się spotkać tam księdza, którego przez przypadek wprowadziliśmy w zakłopotanie. Pytając o drogę, nie mogliśmy nie wybuchnąć śmiechem kiedy (podkreślam ksiądz!) łamaną angielszczyzna tłumaczył nam trasę słowami: Don't take prima curva, take secondo curva :D chodziło oczywiście o skręt w 2 przecznicę :)
byle dalej...

backpacker
przyjaciel forum

• Podziękował : 0 raz
  • Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postprzez find2013 » 05 lis 2013 20:37

jakieś aktualne ciekawostki mógłby ktoś wstawić

find2013

• Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postprzez Valar » 09 maja 2014 18:39

Kilka zdjęć z Asyżu...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Fabryka Marzeń http://www.vippodroze.pl

Valar
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez wiesinek » 14 maja 2014 15:16

Tym, którzy zamierzają się wybrać do Asyżu zdecydowanie polecam to miejsce, jest pełne uroku i panuje tam wspaniała, ciepła atmosfera, dodatkowo jest wiele miejsc, które warto zobaczyć. Przede wszystkim Bazylikę sw. Franciszka, Plac Ratuszowy, Zamek Rocca Maggiore, Santa Maria degli Angeli jest to jedna z największylk bazylik na świecie. Co mnie urzekło w tym miejscu to wąskie uliczki i znajdujące się w nich zaułki. Warto wybrać się wieczorem na spacer po Asyżu właśnie tymi uliczkami

wiesinek
Nowicjusz