1234567

Alhambra

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w mieście Grenada
Malibu

Alhambra

Nieprzeczytany post autor: Malibu » 13 mar 2010 21:11

Jeśli ktoś wybiera się do Hiszpanii, koniecznie niech pojedzie do Grenady. Leży w południowej Hiszpanii, między górami a morzem. Została założona przez Arabów. Najpiękniejszym jej zabytkiem jest Alhambra, będąca zespołem pałacowym z XIV wieku. To prawdziwe arcydzieło zdobione misternymi dekoracjami, ornamentami i malowidłami. Alhambrę otaczają przepiękne ogrody mauretańskie, których nie da się zapomnieć. Katedra także powala na kolana. Jest podobno takie powiedzenie, że: 'kto nie widział Grenady niczego nie widział' i jest w tym sporo prawdy. Zachęcam serdecznie, nigdy nie zapomnę tych orientalnych mauretańskich budowli i ogrodów, to trzeba zobaczyć. :) :) :) :) :)

Awatar użytkownika
Alex
I love traveling

Re: Alhambra

Nieprzeczytany post autor: Alex » 13 mar 2010 21:12

Dobrze wiedzieć.Brzmi interesująco,pomyśle o tym.Dzięki za info
http://podroze-forum.pl

Awatar użytkownika
admin
Administrator
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: admin » 13 mar 2010 21:13

Po wycieczce w pięknej Barcelonie

http://spiking.homeip.net/Joomla/index. ... elona.html

myślę o kolejnych ciekawych miejscach w Hiszpani ,a ponieważ miejsce o którym piszesz jest położone niedaleko od morza, nie omieszkam zwiedzić także i tego miejsca.

kasia
I love traveling

Nieprzeczytany post autor: kasia » 19 mar 2010 19:57

Ja jestem zakochana w Hiszpanii,ale tam jeszcze nie byłam :? Musze nadrobic ;)

kochampodroze
Kontakt:

Nieprzeczytany post autor: kochampodroze » 06 lis 2010 16:05

Mi również podobała się Grenada tylko strasznie drogie wejście do ogrodów. Jednak jeżeli ktoś odwiedza południe Hiszpanii to polecam małe górskie miasteczko o nazwie Ronda-przepiękne widoki i 100-metrowy kanion, który robi wrażenie. Jest to jedno z moich ulubionych miejsc na świecie. Polecam!

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
backpacker
przyjaciel forum

Nieprzeczytany post autor: backpacker » 08 lis 2010 14:05

Co do Alhambry, to nawet na mnie - a jestem sceptykiem jeśli chodzi o "wielkie zabytki" zrobiła spore wrażenie. Zwiedzaliśmy ją w drodze do domu, w związku z czym portfele były już raczej puste. Wydając faktycznie dość sporo na bilet wstępu, ryzykowaliśmy brak funduszy na jedzenie w dalszej drodze do domu. Mimo wszystko opłacało się, choć do domów wróciliśmy faktycznie wygłodniali ;)
byle dalej...

Anu
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: Anu » 03 sie 2012 12:38

najlepiej wybrać się na wiosnę kiedy kwitną ogrody wokół Alhambry, ja niestety byłem w lato ale architektura wnętrz wypasiona. Kombinowali tak aby w skończonym pomieszczeniu była nieskończona ilość elementów, która odzwierciedli wielkość Boga i wyszło im to.

nuki
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: nuki » 13 lis 2012 13:25

Muszę też wrzucić swoje trzy grosiki w temacie, bo Hiszpanią jestem od dawna zauroczony, a ogrody Alhambry to moim zdaniem obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania. Oszałamiają wspaniałością i przepychem. Zdecydowanie polecam!

tuptus
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: tuptus » 24 lut 2013 17:17

polecam

elgato
Mały podróżnik

Nieprzeczytany post autor: elgato » 17 paź 2013 15:55

Bardzo polecam :D ale jeszcze bardziej polecam udać się kilka kilometrów za Granadę w góry na szlak na Sierra Nevada :) Przeżycia niezapomniane :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Grenada”