1234567

Albania - potrzebne informacje

W tej sekcji piszemy o wszelkich podróżach i miejscach wartych zobaczenia w pozostałych krajach. Jeśli utworzycie posty w tej sekcji,wówczas dodamy dany kraj jako osobne forum jak powyżej.

Albania - potrzebne informacje

Nieprzeczytany postprzez dirtu » 09 sty 2013 20:45

Witam,
planuję podróż do Albanii na około tydzień czasu. Forma transportu własny samochód, miejsca i sposób noclegu - najlepiej pola namiotowe i namiot. Mam jednak pytania czy łatwo tam znaleźć jakieś kempingi ? Jak są one wyposażone i czy w ogule bezpiecznie jest spać w namiocie gdzie po ziemi chodzą jakieś skorpiony i węże ? Czy ktoś się orientuje jakie są ceny paliwa i żywności ? Przyda się każda informacja w miarę aktualna. W sieci znalazłem kilka wiadomości ale są to informacje z 2-3 lat temu.

dirtu
Aktywny użytkownik

• Podziękował : 3 razy
  • Otrzymał podziękowań: 1 raz

Re: Albania - potrzebne informacje

Nieprzeczytany postprzez admin » 14 sty 2013 14:40

Witaj. Nocleg można znaleźć w wielu miejscach. Koszta są naprawdę niewielkie a szczegóły znajdziesz poniżej

http://en.camping.info/albania/campsites

http://albaniacaravancamping.com/

Najważniejsze miejsca, które warto zobaczyć to przede wszystkim Gijrokaster, Betati, wybrzeże dookoła Dhermiu. Oczywiście nie wolno pominąć albańskich Alp,zwłaszcza Thethi. Jeśli wybierzesz się do Tirany warto zwiedzić największe muzeum historii Albanii, Meczet Ei'hem Bey tamtejsze bazary lub poczuć nocne życie miasta.

Warto pojechać do Berat i zwiedzić tamtejszy zamek, następnie udać sie do Vlora oraz do Saranda, będziesz miał okazje podziwiać niesamowite widoki na całe wybrzeże.

Więcej info o zabytkach

http://www.journeytovalbona.com/

Albańczycy to bardzo towarzyski i przyjazdy naród a Albania jest Krajem bardzo bezpiecznym, plasując się w czołówce nowych kierunków turystycznych więc wybrałeś idealne miejsce na wakacje.

Kilka cen.

Kawa ok 1,40 dolara
Burger ok 1,19
Posiłek dwu-daniowy średniej klasy restauracji 21 dolary
Benzyna ok 2 dolary.
Nasze forum turystyczne http://podroze-forum.pl/ - wszystko o podróżach w jednym miejscu. Zapraszamy także na:
Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

admin
Administrator

• Podziękował : 104 razy
  • Otrzymał podziękowań: 119 razy

Nieprzeczytany postprzez dirtu » 17 sty 2013 19:38

Bardzo dziękuję, takich informacji szukałem :) A czy ktoś wie jak tam jest z bankomatami i z płatnościami kartą ? Wiadomo że w wielkich miastach będzie można tak płacić ale na stacjach benzynowych w trasie tez ? Czy lepiej wozić ze sobą więcej gotówki ?

dirtu
Aktywny użytkownik

• Otrzymał podziękowań: 1 raz

Nieprzeczytany postprzez asia_i_lukasz » 17 sty 2013 20:02

Jeśli chodzi o kasę to z doświadczenia mogę powiedzieć że z kartą bym tam nie szalał, jak zabraknie gotówki to będziesz musiał wydać euro które proponuje abyś zabrał bo w tej walucie tez można np. za nocleg płacić.

asia_i_lukasz
Aktywny użytkownik

• Otrzymał podziękowań: 3 razy

Nieprzeczytany postprzez Magda ze wsch krain » 24 sty 2013 17:10

zabierz euro. Banokomaty i płacenie kartą jest powszechne ale tylko w miejscach gdzie jest bardzo dużo turystów, a tam dominują nad sklepami stragany.
Uważaj tylko przy wymianie! absolutnie nie wymieniaj kasy na ulicy. Lepiej zrobić to w kantorze lub w banku.

Magda ze wsch krain
Nowicjusz

• Podziękował : 1 raz
  • Otrzymał podziękowań: 0 raz

Nieprzeczytany postprzez olaffo » 17 cze 2013 11:16

ja spałam pod namiotem i nie było z tym żadnego problemu, tylko że na dziko, bo pół namiotowych raczej tam nie uświadczysz. Warto też pytać wła=ścicieli hoteli czy knajp o możliwość rozbicia namiotu, zwykle za parę, np. 5 euro się zgadzają

olaffo

• Podziękował : 0 raz

Nieprzeczytany postprzez tirrowwa » 21 lis 2013 00:04

Genialne informacje. Uwielbiam ten kraj, cudownie tam jest :)

tirrowwa

Nieprzeczytany postprzez Viaggio » 23 lis 2013 19:28

Albańczycy są bardzo przyjaźni. W miejscach mniej turystycznych traktują turystę jak dawno nie widzianego znajomego. :)

Viaggio
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez vatra » 05 lut 2014 17:11

Albania jest krajem, o którym krąży jeszcze dużo stereotypów. Jednak coraz więcej osób wyjeżdża tam bez strachu i wątpliwości. Co więcej - biura podróży otwierają się na taką możliwość i organizują wczasy w tym wspaniałym kraju :)

Jeśli ktoś ma pytania i wątpliwości zapraszam na mojego bloga Moja Albania na wordpressie

Dużo informacji zarówno praktycznych jak i ciekawostek! :)

vatra
Nowicjusz

Nieprzeczytany postprzez ML45 » 07 lut 2014 11:35

Polecam Albanię dopóki nie jest jeszcze tak skomercjalizowana przez turystów jak sąsiednie kraje. Obawiam się, że już niedługo przestanie być taka naturalna.

ML45
Bardzo aktywny użytkownik

• Podziękował : 5 razy
  • Otrzymał podziękowań: 2 razy

Następna strona Wyświetl posty nie starsze niż: Sortuj wg